Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Agora traci w segmencie prasy i druku. Zyski z kin Helios, radia i reklamy zewnętrznej

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 13 maja 2016, 15:38

    Aktualizacja: 13 maja 2016, 15:54

  • 2
  • Powiększ tekst

Agora w pierwszym kwartale br. zaliczyła 288,5 mln złotych przychodów i 5,6 mln złotych straty netto.

Gdzie Agora notuje największy spadek wpływów? W segmencie prasy i druku, wzrosty mają miejsce zaś w segmentach kinowym, internetowym, radiowym, a także reklamy zewnętrznej.

Wpływy ze sprzedaży usług reklamowych zwiększyły się w skali roku o 5,4 proc. do 121,7 mln zł, zaś ze sprzedaży biletów kinowych o 13,8 proc. do 57,9 mln zł (Agora jest właścicielem sieci kin Helios).

Jednak przychody spółki ze sprzedaży tytułów prasowych zmalały - książki i płyty - o 7,7 proc., do 34,7 mln zł, usługi poligraficzne - o 5,4 proc., do 37 mln zł, a z pozostałej sprzedaży - o 6,3 proc., do 37,2 mln zł.

Zwiększyły się koszty operacyjne netto Grupy Agora - o 1,9 proc, do 285,5 mln złotych. Wzrosły także koszty wynagrodzeń - o 3,9 proc. Zmniejszyły się natomiast koszty reprezentacji i reklamy - o 14,8 proc. do 16,1 mln złotych.

Satysfakcji nie kryje Bartosz Hojka, prezes Agory:

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że kolejny kwartał z rzędu nasze przychody rosną; co więcej - w wybranych segmentach ich dynamika jest wyższa niż rynkowa. Ten dynamiczny wzrost skłonił nas do weryfikacji celów części biznesów Grupy Agora. Wierzymy, że dzięki zwiększeniu skali swojej działalności nasz biznes radiowy jest w stanie osiągnąć wyższą marżę EBIT, a segment internet może dalej poprawiać wynik operacyjny, utrzymując wysokie tempo wzrostu przychodów.

Spółka przyznaje jednak, że zanotowała wysoki, bo 9,4 procentowy spadek wpływów w segmencie prasowym (Agora jest wydawcą "Gazety Wyborczej") i 4,9 proc. w segmencie druku. Osiąga natomiast wzrosty w segmencie filmów i książek (2,1 proc.), a także reklamy zewnętrznej (12,3 proc.), internetu (14,2 proc. i radia (18,1 proc.)

wirtualnemedia/ as/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze