Informacje

fot. Pexels.com
fot. Pexels.com

Minister: kodeks budowlany jest już gotowy. Szykuje się rewolucja w prawie budowlanym

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 7 września 2016, 14:33

  • 5
  • Powiększ tekst

137-stronicowy kodeks budowlany jest już gotowy i zostanie przekazany do konsultacji - poinformował w Krynicy na XXVI Forum Ekonomicznym minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Kodeks budowlany jest to projekt urbanistyczno-budowlany, przypomniał Adamczyk. Zawiera on przede wszystkim ustawę o zagospodarowaniu przestrzennym.

Kodeks zawiera również ustawę prawo budowlane, ustawę o gospodarce nieruchomościami i wszystkie ustawy specjalne, które dzisiaj regulują sprawy inwestycji drogowych, inwestycji kolejowych, czy liniowych.

Adamczyk dodał, że kodeks dedykowany jest wszystkim Polakom, którzy użytkują obiekty budowlane, tym, którzy chcą żyć w uporządkowanej przestrzeni publicznej, tym, którzy chcą realizować inwestycje budowlane bez zbędnego wysiłku, bez zbędnych procedur, bez zbędnych kosztów.

Kodeks budowlany będzie regulował cały proces inwestycyjny, od ochrony przestrzeni, od wskazywania miejsc, gdzie można lokować inwestycje do oddania do użytkowania obiektu budowlanego.

(PAP)

Czytaj także: Morawiecki: Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju nie powiedzie się bez realizacji programu Mieszkanie Plus

Powiązane tematy

Komentarze