Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Wyłudził 7 mln. kredytu - wpadł w Czechach

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 3 października 2013, 09:01

    Aktualizacja: 3 października 2013, 10:01

  • 0
  • Powiększ tekst

W Czechach zatrzymano Andrzeja Ś. ps. Kelner, który według polskiej policji kierował zorganizowaną grupą wyłudzającą kredyty. W sumie grupa wyłudziła siedem milionów złotych - poinformował dziś Karol Jakubowski z Komendy Głównej Policji. 53-latek czeka na powrót do Polski.

Działalność grupy, którą miał kierować "Kelner" rozpoczęła się w 2002 r. Jak mówił Jakubowski, szajka wyspecjalizowała się w oszustwach bankowych i kredytowych. Podstawione przez Andrzeja Ś. osoby posługując się sfałszowanymi dokumentami brały kredyty; w sumie na prawie 7 milionów złotych.

Policja zatrzymała wcześniej wspólników Andrzeja Ś., dzięki czemu poznała schemat działania grupy i jej ścisłe kierownictwo. Sam 53-latek zaczął się ukrywać. Od 2010 r. poszukiwali go funkcjonariusze z Katowic, a prokuratura wystawiła za nim cztery listy gończe. Gdy policjanci zorientowali się, że mężczyzna uciekł za granicę i prawdopodobnie przebywa w Czechach, wystawiono za nim także Europejski Nakaz Aresztowania. Komenda Główna Policji przekazała też Czechom wszystkie informacje dotyczące Andrzeja Ś.

"Kelnera" poszukiwał specjalny zespół z Pragi. Potwierdzili oni dane policjantów z Katowic - poszukiwany przebywał w Uściu nad Łabą. "Czescy funkcjonariusze przygotowali obławę na 53-letniego mężczyznę. Andrzej Ś. został zatrzymany i natychmiast przewieziony do jednostki policji. Był zaskoczony faktem, że został namierzony i zdemaskowany. Nie stawiał oporu przy zatrzymaniu" - poinformował Jakubowski.

Z informacji czeskiej policji wynika ponadto, że Andrzej Ś. podczas  pobytu w Czechach, nadal dokonywał przestępstw.

"Kelner" czeka na powrót do Polski, gdzie stanie przed sądem.

(PAP)

ral/ bos/ ura/

 

 

--------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------

TYLKO U NAS, w naszym internetowym sklepie wSklepiku.pl, możesz kupić bardzo atrakcyjne gadżety z logotypem wPolityce.pl!

Kubek wPolityce.pl kubek wPolityce.pl

KUBEK WĘGIERSKI kubek węgierski

Zestaw toreb zakupowych wPolityce.pl zestaw toreb zakupowych wPolityce.pl

 

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze