Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

HGW mści się na Ursynowie

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 18 października 2013, 14:05

    Aktualizacja: 18 października 2013, 18:22

  • 2
  • Powiększ tekst

Zimny prysznic w Warszawie trwa w najlepsze. Hanna Gronkiewicz-Waltz po obronie swojego stanowiska w referendum wykonała kilka bulwersujących ruchów. Z jednej strony okazało się, że stołeczni urzędnicy nie do końca kontrolują remonty warszawskich mostów, co spowodowało olbrzymie korki. Z drugiej zaś okazało się, że - pomimo przedreferendalnych obietnic - pani prezydent znalazła niemal milion złotych na specjalne premie dla swoich współpracowników.

Jak czytamy w "Super Expressie", to nie wszystko. Dziennikarze opisują plany pani prezydent dotyczące inwestycji w mieście, a precyzyjnie mówiąc - cięć w wydatkach miasta na inwestycje. Jak się okazuje, najwięcej straci Ursynów, a więc dzielnica kierowana przez burmistrza Piotra Guziała, jednego z inicjatorów referendum. Gronkiewicz-Waltz obcięła wydatki na inwestycje w tej dzielnicy aż o połowę: z 30 milionów złotych do 15 mln.

Budżetowa zemsta na Ursynowie - nie ma wątpliwości "SE".

I jako dowód przedstawia propozycje ratusza dla innych dzielnic: dla przykładu Bemowo otrzyma ponad 30 mln złotych więcej niż w tym roku. Tyle że tam burmistrzem jest polityk Platformy Obywatelskiej.

Rzecznik ratusza przekonuje, że nazwisko burmistrza Guziała nie ma najmniejszego związku ze sprawą:

Zasady konstruowania budżetów są ściśle określone i takie same dla wszystkich - zapewnia Agnieszka Kłąb.

Guział zapowiada wniosek o zwiększenie środków, a radni Ursynowa negatywnie zopiniowali propozycje pani prezydent. Cóż, rzeczywistość poreferendalna jest o wiele bardziej brutalna niż zdawałoby się to wielu mieszkańcom...

lw, "SE"

 

 

--------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------

Kup książkę wSklepiku.pl!

"Historia brzydoty"

autor:Umberto Eco

Historia brzydoty

Powiązane tematy

Komentarze