Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Gmina wolna od podatków właśnie powstała w Polsce

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 22 listopada 2013, 11:36

    Aktualizacja: 22 listopada 2013, 11:39

  • 5
  • Powiększ tekst

W Polsce istnieje gmina wolna od podatków. "Wszyscy mieszkańcy gminy Michałowo przestaną płacić podatki od nieruchomości: budynków mieszkalnych, gruntów pozostałych na których znajdują się budynki mieszkalne i budynków pozostałych znajdujących się na tych gruntach." - donosi o sprawie poranny.pl.

21 listopada podczas sesji Rady Miejskiej podjęto uchwałę o zwolnieniu wszystkich mieszkańców (osoby fizyczne) Gminy Michałowo z podatków, tj. od nieruchomości: budynków mieszkalnych, gruntów pozostałych na których znajdują się budynki mieszkalne i budynków pozostałych znajdujących się na tych gruntach. Tym samym Michałowo zostało najprawdopodobniej pierwszą gminą w Polsce, w której nie trzeba płacić tychże podatków.

Władze gminy usprawiedliwiają to tym, iż gmina jest w doskonałej sytuacji finansowej i nie trzeba obciążać mieszkańców dodatkowymi kosztami. Tym samym władze gminy dały do zrozumienia, iż rozumieją, że pozostawienie pieniędzy w kieszeniach obywateli jest o wiele skuteczniejsze niż zabieranie im ich.

Działania samorządu Michałowa ukierunkowane są na stwarzanie atrakcyjnych warunków do zamieszkania i inwestowania w Michałowie, ale także na ciągłą poprawę warunków życia mieszkańców. Realizowane są liczne inwestycje w zakresie infrastruktury sportowej, kulturalnej i turystycznej. Gmina posiada bowiem spory potencjał turystyczny dzięki atrakcyjnemu położeniu na styku Puszczy Knyszyńskiej i Puszczy Białowieskiej i bogactwu przyrodniczemu. W planowanym budżecie na rok 2014 zapisano 11,5 mln złotych na działania inwestycyjno – remontowe, co stanowi 43% budżetu, a jeszcze wiele wniosków unijnych czeka na ocenę. Zadłużenie gminy to 28,65 %.

poranny.pl/ as/

 

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze