Informacje

fot. Facebook
fot. Facebook

NSZZ "Solidarność" poparła Dudę

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 5 maja 2015, 15:08

  • 2
  • Powiększ tekst

NSZZ "Solidarność" i Andrzej Duda podpisali porozumienia programowe między związkiem a kandydatem PiS na prezydenta. Szef NSZZ „Solidarność" Piotr Duda uważa, że kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda gwarantuje przeprowadzenie zmian, na jakie czekają polscy pracownicy. Andrzej Duda zapowiedział, że będzie patronem dialogu społecznego.

„Głosujcie na Dudę, oczywiście - Andrzeja Dudę" - mówił szef NSZZ "Solidarność" po podpisaniu porozumienia programowego między związkiem a kandydatem PiS na prezydenta. Apel skierował do członków związku i wszystkich pracowników.

Według niego, Polska jest krajem szczęśliwym dla tych, którzy "nie chcą żadnych zmian", którzy chcą budować kapitał "na krzywdzie drugiego człowieka i niskich kosztach pracy".

„My w tym temacie chcemy zmian i takie zmiany gwarantuje nam kandydat na prezydenta Andrzej Duda" - powiedział szef NSZZ "S".

Andrzej Duda zapewnił, że jako prezydent podejmie się stworzenia „godnego życia w bezpiecznej Polsce". Zaznaczył też, że chce być patronem dialogu społecznego w naszym kraju, tak aby „zasypywać podziały w społeczeństwie", szukać porozumienia „ponad partyjnymi koteriami".

Piotr Duda ocenił, że podpisanie umowy między związkiem a kandydatem jest wydarzeniem historycznym. Według niego umowa jest politycznym gwarantem realizacji postulatów Andrzeja Dudy.

PAP/ as/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze