Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

PO tropi niezdrowe jedzenie. W kreskówkach dla dzieci

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 24 czerwca 2015, 08:57

  • 2
  • Powiększ tekst

Jakie są prawdziwe problemy Polaków? Emerytury? Braki w domowym budżecie spowodowane wysokimi podatkami? A może służba zdrowia? PO wie najlepiej - to niezdrowe przekąski w bajkach dla dzieci - to niestety nie żart.

Małgorzata Niemczyk ustala, jak często w bajkach pojawiają się niezdrowe przekąski. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji potwierdziła jej obawy znajdując przykłady w serialach "Goofy i przyjaciele" i "Pingwiny z Madagaskaru".

Co odkryła dzielna posłanka PO?

Jak przekonuje łódzka posłanka, jest wiele scen, w których bohaterowie podjadają np. chipsy i paluszki oraz popijają je gazowanymi i słodkimi napojami. Jej zdaniem, ma to wpływ na wybory żywieniowe młodych telewidzów. - Dzieci czerpią wzorce z ulubionych bajek i filmów mogą wyrabiać sobie złe nawyki, co sprzyja między innymi otyłości - tłumaczy.

Jej niepokój wzbudza też rozmiar dań w kreskówkach.

  • Moje trzyletnie dziecko mówiąc o jedzeniu przejęło z telewizji nawyk mówienia, że chce dużą porcję, np. "duuuże lody". Proszę pooglądać kreskówki: szybko można dojść do wniosku, że dania jedzone przez bohaterów są nieproporcjonalnie wielkie - mówi posłanka.

Jakie to szczęście, że o dobro Polaków dbają tak oddani sprawie ludzie. (Fikcyjna) otyłość nie przejdzie!

MMŁódź/ as/

Powiązane tematy

Komentarze