Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Ceny ropy wzrosły: Wszystko przez senat USA

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 7 sierpnia 2015
  • 15:09
  • 0
  • Tagi: biznes gospodarka ropa ropa naftowa USA
  • Powiększ tekst

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną, po tym jak wpływowy amerykański senator opowiedział się przeciw ratyfikacji porozumienia z Iranem.

Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 44,95 USD, po wzroście o 29 centów.

Brent w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 25 centów do 49,77 USD za baryłkę.

Senator Chuck Schumer, który może zostać kolejnym liderem Partii Demokratycznej, powiedział, że będzie głosował przeciw zatwierdzeniu porozumienia z Iranem. Dodał, że w Senacie wciąż wielu Demokratów jest niezdecydowanych.

Zatwierdzenie porozumienia sześciu światowych potęg z Iranem będzie skutkowało zdjęciem sankcji nałożonych na ten kraj w związku z prowadzonym przez niego programem nuklearnym. Amerykański Kongres ma czas do 17 września na ratyfikację umowy.

Władze Iranu zapowiedziały, że krótko po zniesieniu sankcji znacząco zwiększą produkcję ropy, co podsyciło obawy o zwiększenie obecnie utrzymującej się nadpodaży surowca na świecie.

PAP/ as/

Komentarze