Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Węgry niemal w całości objęte stanem wyjątkowym: Wszystko przez imigrantów

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 18 września 2015, 14:56

  • 2
  • Powiększ tekst

Węgry w związku z napływem migrantów usiłujących dostać się na Zachód ogłosiły stan kryzysowy w dwóch kolejnych województwach: graniczącym ze Słowenią i Chorwacją komitacie Zala na przedgórzu Alp i komitacie Vas graniczącym z Austrią i Słowenią.

Stan kryzysowy obowiązuje już łącznie w sześciu komitatach. Wcześniej ogłoszono go w graniczących z Chorwacją komitatach Baranya i Somogy, komitacie Csongrad na granicy z Serbią i Rumunią oraz w graniczącym z Serbią komitacie Bacs-Kinkun.

Stan kryzysowy ma w nich trwać pół roku i może być przedłużony. Oznacza, że nasilone mają być kontrole graniczne, a policja i wojsko mają przejąć rejestrowanie ubiegających się o azyl.

Stan kryzysowy w dwóch komitatach na południu kraju Węgry ogłosiły we wtorek po zamknięciu granicy serbsko-węgierskiej i wprowadzenia zaostrzonych przepisów dotyczących nielegalnego przekraczania granicy. Gdy migranci ruszyli na północ Europy, do Niemiec i Skandynawii, przez Chorwację i Słowenię, poinformowały o rozszerzeniu stanu kryzysowego na terytoria sąsiadujące z tymi państwami i Austrią, która jest kolejnym krajem tranzytowym.

PAP/ as/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze