Informacje

PGNiG otrzymało koncesję wydobywczą w Pakistanie

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 20 stycznia 2017, 09:22

    Aktualizacja: 20 stycznia 2017, 13:53

  • 0
  • Powiększ tekst

Koncesja wydobywcza na złoże Rehman dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa została wydana na 25 lat z możliwością przedłużenia. Po pełnym zagospodarowaniu złóż Rehman i Rizq produkcja gazu ziemnego w tych lokalizacjach może wynieść łącznie 2,5 mln m³ na dobę - poinformował PGNiG.

W tej chwili na etapie wstępnego zagospodarowania produkcja gazu ze złóż Rehman i Rizq wynosi 0,5 mln m³ na dobę. Obecnie trwają prace testowe na odwiercie Rehman-2 i prace wiertnicze na otworze Rehman-3. Na złożach Rehman i Rizq PGNiG SA planuje jeszcze wiercenie kolejnych 10 otworów – siedmiu na złożu Rehman i trzech na złożu Rizq. Spółka prowadzi także prace poszukiwawcze w celu przygotowania trzech otworów poszukiwawczych.

Udziałowcami w obu koncesjach – poszukiwawczej i wydobywczej – są PGNiG SA (70%) i Pakistan Petroleum Limited (30%).Aktualnie prowadzone prace zmierzają do pełnego zagospodarowania złóż Rehman i Rizq. Jesteśmy w trakcie intensywnych prac przygotowawczych do wiercenia kolejnych otworów w celu dalszego zwiększenia produkcji gazu – powiedział Piotr Woźniak, prezes PGNiG.

Spółka nadal prowadzi prace poszukiwawcze i widzi realne szanse odkrycia tam trzech kolejnych złóż gazu - dodaje Woźniak

Oddział PGNiG SA w Pakistanie działa od 1997 roku. Wspólnie z Pakistan Petroleum Limited prowadzi prace poszukiwawcze na koncesji Kirthar, gdzie jak dotąd odkryto dwa złoża gazu – Rehman i Rizq.

Działalność w Pakistanie to także zagospodarowanie i produkcja z odkrytych złóż oraz budowa i eksploatacja instalacji wydobywczych. PGNiG SA aktywnie poszukuje tam i analizuje możliwości pozyskania nowych projektów naftowych.

Powiązane tematy

Komentarze