Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Sztuczna Inteligencja kolejnym krokiem w rozwoju biznesu - czy przedsiębiorcy są na to gotowi?

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 9 lutego 2017
  • 08:43
  • 0
  • Tagi: biznes gospodarka technologia
  • Powiększ tekst

Cywilizacja stoi przed problemami związanymi z techniką cyfrową i cyfryzacją, które przeniknęły wszystkie sektory gospodarcze. Stały się one horyzontalne – niezależnie czy mowa o rolnictwie, hutnictwie, budownictwie kolejowym, budownictwie drogowym.

Każdy sektor aspirujący do miana innowacyjnego i nowoczesnego nie obejdzie się bez narzędzi techniki cyfrowej. Całkowicie zmieni się model – z hierarchiczno-silosowego na sieciowo-procesowy.

– Wbrew pozorom będzie to wielka rewolucja – powiedział Stefan Kamiński, prezes Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji KIGEIT – Niewyjaśnioną kwestią pozostaje dojście do tej rewolucji, która zakończy się elementami sztucznej inteligencji – funkcjonującej już w sieciach cyfrowych. Obierzemy drogę ewolucyjną czy rewolucyjną? Wszystkie zmiany w poprzednich wiekach techniki wymagały wielu lat, a obecnie dzięki cyfryzacji technika zmienia się szybciej – niekiedy wystarczy kilka miesięcy. Społeczeństwo i państwo muszą być na to przygotowane. Na państwo zostaną narzucone nowe obowiązki w zakresie tworzenia prawa, edukacji i rozwiązywania problemów społecznych – takich jak prywatność, udostępnianie oraz przetwarzanie informacji. Z tymi nowymi wyzwaniami państwo musi się zmierzyć – podsumował Kamiński.

eNewsroom.pl/ as/

Komentarze