Informacje

fot. Internet
fot. Internet

Taśmy Nowaka: "Chcą ją trzepać"; "leciutko zachachmęciłem"

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 15 czerwca 2014, 12:42

    Aktualizacja: 15 czerwca 2014, 12:44

  • 5
  • Powiększ tekst

Kolejny zapis rozmowy to rozmowa byłego ministra Sławomira Nowaka z Wojciechem Parafianowiczem. Rozmowa dotyczy zatrzymania kontroli skarbowej wobec żony Nowaka.

Nowak: I chcą ją [żonę Nowaka - przyp. red.] trzepać. Cały 2012 r. Chcą najpierw wziąć rachunek bankowy. (…) Mam nadzieję, że to dotyczy tylko jej działalności, a nie będą chcieli crossować tego z moim rachunkiem. (…) Bo ona jedzie od paru lat na stracie, potężnej.

Parafianowicz: Ja to wszystko wiem… ale… bo ja z urzędu kontroli skarbowej to już odkryliśmy bardzo dawno. UKS, komputery wyrzuciły (…) zablokowałem to (…)

Nowak: A powiedz co w najgorszym wariancie mi grozi za takie rzeczy?

Parafianowicz: Zależy co znajdą…

Nowak: Powiedzą, że nie wykazywała dochodów, a miała wpłaty na konto.

Parafianowicz: To każą dopłacić. Jeśli będzie grubo, to mogą zrobić postępowanie karnoskarbowe.

Nowak: To nie są wielkie pieniądze – 50 tys.

Parafianowicz: To raczej nie o kwotę [chodzi], tylko o styl niedopłacenia, rozumiesz, nie? I to co mówisz. Że sam fakt możesz ocenić jako gapiostwo, leciutko zachachmęciłem. Nie no, panie, co to jest? To jest czysty bandytyzm. Rozbój w biały dzień. I później się szarpiesz przez lata… [dłuższa chwila ciszy]. Jaką mają intencję, czy to jest rutynówka czy zadaniowa? Bo jak zadaniowa, to cię rozje…

Nowak: Kurwa (…)

Parafianowicz: Słuchaj, tak jak mówię, próbuję się dowiedzieć od Gośki, skąd to się wzięło. Jeśli wie. Bo wtedy będzie można pomyśleć czy to w ogóle jest… pole do rozmawiania z tym dyrektorem (…)

Wprost/ as/

Powiązane tematy

Komentarze