Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Produkują luksus - szukają pracowników

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 17 października 2014, 09:41

  • 2
  • Powiększ tekst

Firma Technologie Tworzyw Sztucznych produkująca pod Goleniowem (Zachodniopomorskie) m.in. kadłuby i pokłady luksusowych dalekomorskich jachtów rozpoczęła rekrutację. Docelowo zakład ma zatrudnić sto osób. W firmie trwa także warta ponad 4 mln zł rozbudowa.

"Właśnie rozpoczęła się rekrutacja pracowników produkcji, głównie laminiarzy oraz monterów. Ma to naturalnie związek z rozbudową zakładu, jak również dużą liczbą zamówień na nasze produkty. Docelowo chcemy stworzyć około stu dodatkowych miejsc pracy" - powiedział prezes zarządu Technologie Tworzyw Sztucznych (TTS) Michał Pokorski.

"Nie wszędzie wymagamy doświadczenia, zdajemy sobie sprawę, że zawodu laminiarza nie można nauczyć się w szkole, dlatego mamy opracowany własny system szkoleń i o angaż laminiarza mogą starać się osoby bez doświadczenia zawodowego" - mówił Pokorski. Dodatkowo firma zamierza również rozbudować kadrę inżynierską i administrację.

W zakładzie trwa warta ponad 4 mln zł rozbudowa. W jej ramach powstanie m.in. nowy ogrzewany magazyn i magazyn form. Firma planuje wdrożyć także system komputerowy, który ma usprawnić zarządzanie produkcją.

Dużą część pieniędzy przeznaczoną na rozbudowę zakładu pochłonie modernizacja już funkcjonującego systemu MIAB (specjalistyczne urządzenia do oczyszczania powietrza z lotnych związków organicznych).

Jak powiedział Pokorski w Polsce nie ma wielu firm, które korzystają z systemu MIAB. TTS od lat stawia na ochronę środowiska i dużo inwestuje w systemy oczyszczania powietrza tak, by jak najmniej szkodliwych związków opuszczało zakład - dodał.

Firma zajmuje się ręczną produkcją laminatów dla przemysłu jachtowego; głównie kadłubów i pokładów jachtów dalekomorskich, które wyposażone w instalacje elektryczną, gazową, wodną i sanitarną, opuszczają zakład i są wykańczane w centrali firmy w Niemczech. TTS planuje w najbliższej przyszłości poszerzyć działalność i montować okucia i wyposażenie pokładów.

"Luksusowe jednostki, których produkcja zaczyna się w naszym zakładzie, to jachty z najwyższej półki, które pływają praktycznie na całym świecie. Na największych z nich można wygodnie żyć" - powiedział kierownik działu kadr TTS Robert Nalewaj.

TTS należy do grupy HanseYachts i buduje jachty pod markami: Hanse, Dehler, Moody, Fjord, Sealine oraz Varianta. Główne rynki, na które trafiają jednostki z Goleniowa to: niemiecki, hiszpański, australijski i turecki.

W ubiegłym roku zakład opuściło ok. 600 jednostek, w przyszłym firma planuje zwiększyć produkcję.

TTS prowadzi działalność w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Na jego terenie ulokowało się prawie 50 firm, z których ponad połowa prowadzi już produkcję. Są to m.in. zakłady zajmujące się produkcją żywności, produkcją naczep, montażem sprzętu komputerowego, oraz łopat dla siłowni wiatrowych.

(PAP)

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze