Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Rząd przed wyborami obiecuje dać rodzicom 1000 zł. miesięcznie na dziecko. Zabierze im z kolei 1400 zł. w podatkach

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 20 kwietnia 2015, 09:51

    Aktualizacja: 20 kwietnia 2015, 15:39

  • 18
  • Powiększ tekst

Genialny pomysł rządu. Przed wyborami zapowiedziano "nowe becikowe" - po tysiąc złotych miesięcznie dla rodziców, którym urodzi się dziecko. Problem w tym, że by im dać rząd musi im najpierw zabrać.

Tysiąc złotych miesięcznie przez rok dla młodych rodziców ma zachęcić do ciąży. Z "nowego becikowego" nie mogą skorzystać ci, którym przysługuje zasiłek macierzyński.

Nowe becikowe ma być dostępne praktycznie dla wszystkich pracujących kobiet.

Mamy pracujące na umowy o dzieło, studentki i kobiety bezrobotne - od przyszłego roku wszystkie one będą miały szansę na uzyskanie "nowego becikowego", które wynosić ma tysiąc złotych miesięcznie i wypłacane ma być przez cały rok. Obowiązywać ma od 1 stycznia 2016 r. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej już przekazało projekt ustawy do konsultacji społecznych.

Problem w tym, że aby dać jakiejś parze tysiąc złotych co miesiąc rząd musi najpierw tej parze zabrać - pieniądze w postaci podatków. Ale co to za problem dla władzy PO - ograbić kolejną część społeczeństwa? Co ciekawe, rząd zabiera rodzicom najmłodszych dzieci średnio 1400 złotych miesięcznie wskutek podniesienia VAT na ubranka z 8 proc. do 23 proc.

Dziennik Bałtycki/ as/

Powiązane tematy

Komentarze