Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Jak wybrać najlepszą aplikację? Jest pomocny ranking

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 19 czerwca 2015
  • 14:47
  • 0
  • Tagi: aplikacja aplikacja mobilna biznes finanse gospodarka lifestyle smartfon technologia telefon komórkowy
  • Powiększ tekst

Jakie aplikacje są najlepsze? Trudno dokonać wyboru - na szczęście raport Global Banking Apps pomaga w wyborze tych najlepszych dla użytkownika.

Raport Global Banking Apps 2015 miał swoją premierę na ostatnim UX Masterclass w Sydney, obecnie jest już dostępny dla wszystkich zainteresowanych. Publikacja zawiera prawie 200 slajdów i ponad 750 zrzutów ekranów z analizowanych aplikacji.

W efekcie użytkownik otrzymuje najbardziej konkretne źródło informacji na temat tego jaką aplikację wybrać i jak zaprojektować model usług finansowych pod konkretne oczekiwania.

Badanie odbyło się w 20 krajach na 6 kontynentach za pośrednictwem 20 partnerów UXalliance. Eksperci User Experience przeanalizowali każdą z aplikacji zgodnie z potrzebami użytkowników. Co badano?

1 - Learnability – Operacje w systemie są proste do nauczenia.

2 - Operability – Funkcjonalności aplikacji są łatwo dostępne i proste w użyciu.

3 - Product fit – System daje użytkownikowi poczucie przynależności do grupy.

4 - Stimulation – Użytkownicy czerpią radość z obsługi aplikacji oraz są stymulowani do nowych akcji.

5 - Look and feel – Użytkownik ma pozytywne odczucia względem wyglądu oraz dźwięków aplikacji.

Tym samym każdy użytkownik otrzyma najlepsze źródło informacjina temat aplikacji z której pragnie skorzystać.

„Dobra aplikacja mobilna to obecnie kluczowa część usługi bankowej. Banki na całym świecie prześcigają się w rozwiązaniach na tym froncie, a ich dokonania są inspirujące również dla wielu innych branż. Jak jednak poznać dobre praktyki, skoro dostęp do zagranicznych aplikacji mają tylko ich klienci? Z pomocą przychodzi najnowszy raport UXalliance, który pozwala poznać sekrety 40 najlepszych aplikacji oraz przeczytać o najciekawszych dostrzeżonych funkcjonalnościach. Eksperci z 20 krajów połączyli siły, tworząc najbardziej kompleksowe i aktualne opracowanie na temat UX aplikacji bankowych na świecie. 200 slajdów wypełnionych zrzutami ekranowymi i komentarzami to solidny materiał zarówno dla działów digital w bankach, jak i osób zainteresowanych aplikacjami mobilnymi w ogóle.” – mówi Wojtek Chojnacki, Strategy Director w Symetrii oraz główny ekspert UXalliance w Polsce.

Potrzebują Państwo więcej informacji? Zapraszamy na stronę: http://symetria.pl/banking-apps-report-2015/

Komentarze