Informacje

Elon Musk, fot. OnInnovation/StoolsFair/CC BY-ND
Elon Musk, fot. OnInnovation/StoolsFair/CC BY-ND

Amerykański miliarder chce za 8 lat wysłać ludzi na Marsa

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 2 czerwca 2016, 13:00

  • 0
  • Powiększ tekst

Miliarder Elon Musk zapowiedział, że jego firma SpaceX za osiem lat będzie w stanie wysłać załogową misję kosmiczną na Marsa.

– Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w 2024 roku powinniśmy być w stanie wysłać ludzi na Marsa – zapowiedział Musk. Pierwsi ludzie mieliby stanąć na Czerwonej Planecie w 2025 roku.

Musk zapowiedział również, że we wrześniu przedstawi swój plan kolonizacji Marsa, czyli poda szczegóły dotyczące pierwszych obiektów mieszkalnych, jakie miałyby powstać na planecie.

Miliarder stojący za sukcesami takich firm jak SpaceX, Tesla Motors i SolarCity, o zamiarze wysłania człowieka na Marsa w połowie przyszłej dekady mówi już od kilku lat. Podróże kosmiczne są jednym z głównych celów Muska. Jak sam wcześniej przyznał, chciałby „umrzeć na Marsie, choć niekoniecznie w momencie lądowania”.

Załogowa misja marsjańska to zwieńczenie planu na najbliższe lata. Musk zapowiedział, że w 2018 roku SpaceX planuje wysłać na Marsa bezzałogowy statek kosmiczny Dragon V2. Zanim dojdzie do startu misji załogowej, Musk zamierza ustanowić regularne loty towarowe, które późnej będą w stanie obsługiwać przebywających na Masie ludzi.

ak / CNN Money

Czytaj także: Chińczycy chcą polecieć na Księżyc. Dają sobie 20 lat

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze