Informacje

PGNiG dwukrotnie zwiększyło wydobycie w Pakistanie

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 21 listopada 2016, 11:19

  • 0
  • Powiększ tekst

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozpoczęło wydobycie gazu ze złoża Rizq oraz wiercenie kolejnego otworu na złożu Rehman. Produkcja gazu w Pakistanie przekroczyła już 0,5 mln m³ na dobę.

Ze złoża Rizq w Pakistanie PGNiG wydobywa otworem Rizq-1 ponad 300 tys. m³ gazu na dobę. Całkowita produkcja spółki w przekroczyła już 0,5 miliona m3 na dobę, co stanowi ponaddwukrotny wzrost w stosunku do wolumenu dotychczasowego - poinformowała spółka w komunikacie.

Otwór Rizq-1 jest trzecim otworem wydobywczym PGNiG w Pakistanie. Dwa pozostałe – Hallel-X1 i Rehman-1 – dotyczą złoża Rehman. PGNiG zapowiada już kolejne otwory na złożu Rehman.Trwają prace testowe w zakończonym otworze Rehman-2 i jednocześnie rozpoczęło wiercenie horyzontalnego otworu Rehman-3.

Prace przy otworze Rehman-3 to ważny etap działań zmierzających do pełnego zagospodarowania obu złóż w Pakistanie. Kontynuujemy prace przygotowawcze do wiercenia kolejnych otworów w celu dalszego zwiększenia produkcji gazu – zapowiedział Piotr Woźniak, prezes zarządu PGNiG SA.

Wiercenie, a następnie szczelinowanie i testy związane z Rehman-3 potrwają około pięciu miesięcy. Zaplanowana długość wiercenia to ponad 3000 metrów. Prace wiertnicze na zlecenie Oddziału PGNiG SA w Pakistanie wykonuje należąca do Grupy Kapitałowej PGNiG spółka Exalo Drilling SA.

MS

Powiązane tematy

Komentarze