Informacje

PGNiG sprzeda gaz ArcelorMittal za ok. 1,4 mld zł

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano · 8 lutego 2017, 10:36

  • 0
  • Tagi: ArcelorMittal Poland gaz PGNiG
  • Powiększ tekst

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zawarło trzyletnią umowę z opcją przedłużenia o kolejne trzy lata z ArcelorMittal w Polsce na dostawy gazu. Wartość umowy może osiągnąć ok. 1,4 mld zł - poinformowała gazowa spółka w komunikacie.

Według PGNiG wielkość dostaw do 2023 roku może wynieść ok. 1,6 mld metrów sześciennych gazu.

Grupa ArcelorMittal w Polsce to największy producenta stali w naszym kraju. Kontrakt obowiązuje od 1 stycznia 2017 r. do 1 stycznia 2020 r. z opcją przedłużenia do 1 stycznia 2023 roku. Umowa umożliwia ArcelorMittal Poland elastyczne zakupy gazu na zasadach rynkowych w cenach powiązanych z indeksami giełdowymi.

Podpisanie tej umowy zapewni nam konkurencyjne warunki na dostawy gazu na najbliższe lata. Traktujemy to również jako istotny element rozszerzenia współpracy pomiędzy naszymi firmami w zakresie realizacji projektów korzystnych dla obydwu stron - poinformował cytowany w komunikacie dyrektor generalny i wiceprezes ArcelorMittal Poland Geert Verbeeck.

Jak podaje PGNiG, kontrakty indywidualne w ramach umowy ramowej podpisane przez ArcelorMittal Poland i ArcelorMittal Warszawa umożliwiają realizację dodatkowych dostaw gazu w przyszłości.

Na podst. PAP

Komentarze