Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Raport o niewiedzy Tuska dostępny na stronach KPRM

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 19 kwietnia 2013, 14:19

  • 0
  • Powiększ tekst

Na stronie kancelarii premiera zamieszczono raport o okolicznościach podpisania memorandum gazowego. Raport przygotował - na polecenie premiera Donalda Tuska - minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz.

Po zapoznaniu się z raportem premier zdecydował o dymisji ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego i zwrócił się do prezydenta o powołanie na tę funkcję obecnego wiceministra administracji i cyfryzacji Włodzimierza Karpińskiego. Tusk oczekuje od nowego ministra skarbu szybkich i zdecydowanych działań, także personalnych, w sprawie PGNiG.

"Memorandum o wzajemnym zrozumieniu" dotyczące oceny na etapie przedinwestycyjnym możliwości realizacji nowego gazociągu z Białorusi przez Polskę na Słowację podpisali na początku kwietnia w Petersburgu szef koncernu Gazprom Aleksiej Miller i prezes spółki EuRoPol Gaz Mirosław Dobrut.

Akcjonariuszami EuRoPol Gazu (spółki eksploatującej polski odcinek gazociągu jamalskiego) są: PGNiG (48 proc. akcji), Gazprom (48 proc. akcji) i Gas-Trading (4 proc. akcji).

Następnego dnia po podpisaniu memorandum Tusk mówił, że nic o tym nie wie.

(PAP)

eaw/ jra/

Powiązane tematy

Komentarze