Informacje

Fot. Zatrokz/sxc.hu
Fot. Zatrokz/sxc.hu

Tajna narada papieża na temat oszczędności

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 4 maja 2013, 18:29

  • 0
  • Powiększ tekst

W Watykanie odbyła się poufna narada papieża Franciszka z szefami urzędów Kurii Rzymskiej na temat oszczędności i redukcji biurokracji - podała w sobotę agencja ANSA. Według jej źródeł papież nakazał też poprawić współpracę między watykańskimi dykasteriami.

"Więcej głoszenia Ewangelii, mniej biurokracji" - takie polecenie Franciszek wydał, jak twierdzi włoska agencja prasowa, prefektom kongregacji i przewodniczącym papieskich rad. Oprócz większej koordynacji pracy urzędów prosił również o szukanie oszczędności.

Spotkanie, jak wynika z nieoficjalnych informacji, odbyło się w minionych dniach i było pierwszą taką naradą od początku obecnego pontyfikatu.

Głęboka reforma Kurii Rzymskiej, której celem jest doprowadzenie do jasnego podziału kompetencji i likwidacji przerostu biurokracji, to jedno z najważniejszych zadań nowego biskupa Rzymu. O potrzebie gruntownych zmian mówiono wiele podczas obrad kolegium kardynalskiego w czasie marcowego wakatu w Stolicy Apostolskiej po abdykacji Benedykta XVI.

W minionych tygodniach papież Franciszek powołał ośmiu kardynałów doradców ze wszystkich kontynentów, którzy mają pomóc mu w realizacji reformy. Taki organ doradczy przy papieżu powołany został po raz pierwszy.

PAP

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze