Informacje

100 mln zł na termomodernizację szpitali, muzeów, akademików, kościołów

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 9 sierpnia 2017
  • 14:27
  • 1
  • Tagi: emisja CO2 energia finanse NFOŚiGW
  • Powiększ tekst

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podzieli 100 mln zł w formie pożyczek na projekty termomodernizacyjne szpitali, muzeów, akademików, czy kościołów - poinformował w środę Fundusz. Nabór wniosków potrwa do 22 grudnia br.

NFOŚiGW tłumaczy, że o dofinansowanie w formie pożyczki mogą ubiegać się m.in. szpitale, zakłady opiekuńczo-lecznicze oraz pielęgnacyjno-opiekuńcze, hospicja, podmioty prowadzące muzea lub domy studenckie, ale także te, które są właścicielem budynku wpisanego do rejestru zabytków; kościoły, kościelne osoby prawne lub związki wyznaniowe.

Dofinansowywane będą termomodernizacje budynków, ale - w zakresie zmiany wyposażenia obiektów w urządzenia o najwyższych, uzasadnionych ekonomicznie standardach efektywności energetycznej związanych bezpośrednio z prowadzoną termomodernizacją obiektów - podkreślono w komunikacie.

Wsparcie będzie można otrzymać również na: ocieplenie ścian, podłóg na gruncie, stropów, stropodachów, dachów, wymianę okien i drzwi zewnętrznych, przebudowę systemów grzewczych, wymiana systemów wentylacji i klimatyzacji, zastosowanie systemów zarządzania energią w budynkach, wykorzystanie technologii odnawialnych źródeł energii oraz przygotowanie dokumentacji technicznej w tym audytów energetycznych i ekspertyz.

Celem programu jest zmniejszenie zużycia energii, a w konsekwencji obniżenie emisji CO2.

Na podst. PAP

Komentarze