Informacje

Fot. Mattox/sxc.hu
Fot. Mattox/sxc.hu

Chiny wykradły tajne plany australijskiego wywiadu

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 5 czerwca 2013
  • 18:42
  • 0
  • Tagi: Australia Chiny haker polityka siedziba wywiadu szpiegostwo wywiad
  • Powiększ tekst

Parlamentarzysta z Australii potwierdził w środę, że chińscy hakerzy wykradli plany nowej kwatery głównej australijskiego wywiadu.

Już w poniedziałek korporacja nadawcza ABC poinformowała, że w efekcie ataku elektronicznego wykradziono plany gmachu Australijskiej Organizacji Bezpieczeństwa i Wywiadu (ASIO), czyli wykańczanej właśnie nowej siedziby krajowych służb bezpieczeństwa. Celem ataku było jedno z przedsiębiorstw budowlanych uczestniczących w realizacji projektu.

Rząd w Canberrze odmówił komentowania sprawy. Premier Julia Gillard określiła doniesienia ABC jako "nieścisłe".

Deputowany Izba Reprezentantów (niższej izby australijskiego parlamentu) George Brandis po poufnym spotkaniu z przedstawicielami ASIO powiedział jednak w środę, że wiadomości mediów były wiarygodne.

Dziennik ABC napisał, że plany wykradziono przed 3 laty i nie ma już zagrożenia dla działalności głównej australijskiej agencji bezpieczeństwa.

PAP

 

----------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

Kup pierwszy numer miesięcznika "Sieci Historii" z filmem"Generał Nil"

„Sieci Historii” to miesięcznik historyczny kierowany do osób ciekawych świata, szczególnie interesujących się historią najnowszą. Jest on tworzony przez dziennikarzy pracujących dla tygodnika „Sieci" oraz portali wPolityce.pl i wNas.pl.

Do miesięcznika dołączono głośny film "Generał Nil" autorstwa Ryszarda Bugajskiego oraz bardzo ciekawą książeczkę Stanisława Żaryna poświęconą generałowi Auguście „Nilu” Fieldorfie pt. „Bohater, który czeka na godne miejsce”.

Komentarze