Analizy

Złoty w czwartek utrzymał stabilny kurs. Na rynku nieobecni gracze zza oceanu

źródło: PAP

  • Opublikowano: 26 listopada 2015, 18:54

  • 1
  • Powiększ tekst

Złotówka podczas czwartkowej sesji utrzymała stabilny kurs do większości walut, co zdaniem analityków jest efektem wyczekiwania inwestorów na nadchodzące decyzje FED i EBC. Ok. godz. 17.00 euro kosztowało 4,27 zł, dolar 4,02 zł, a frank 3,93 zł.

Jak podał Szymon Zajkowski z Domu Maklerskiego mBanku, kurs euro oscylował w czwartek wokół 4,27 zł, dolara przy 4,02 zł, a franka 3,93 zł. Jego zdaniem, niewielka zmienność kursu złotego była spowodowana "pustym kalendarzem makroekonomicznym, świętem dziękczynienia w USA oraz mizernej zmienności na parze euro-dolar".

"Na rynku wciąż dominuje atmosfera wyczekiwania na przyszłotygodniowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego (EBC) i w szerszej perspektywie na decyzję amerykańskiej Rezerwy Federalnej (FED), którą poznamy 16 grudnia. Jutro na rynku złotego prawdopodobnie panowały będą podobne nastroje jak dzisiaj. Nie poznamy bowiem żadnych ważnych danych makro, a inwestorzy z USA znów będą nieobecni" - przewiduje Zajkowski.

Jak podkreślił ekspert walutowy DM BOŚ Konrad Ryczko, w czwartek kurs dolara nadal pozostawał powyżej bariery 4,00 zł, a brytyjski funt zbliżał się do 6,10 zł.

Z kolei według Zajkowskiego, w przyszłym tygodniu możliwe jest lekkie umocnienie złotego wobec euro i spadek kursu euro do 4,25 zł. Argumentował to coraz bardziej prawdopodobną obniżką stopy depozytowej przez EBC.

"Polska waluta powinna jednak dalej osłabiać się w stosunku do amerykańskiego dolara, a kurs dolara rosnąć powyżej maksimum z tego tygodnia na 4,03 zł" - dodał analityk DM mBanku.

PAP, sek

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze