Informacje

Senator Grzegorz Bierecki: Banki są gościem na naszym sektorze finansowym

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 30 stycznia 2014, 11:10

  • 3
  • Powiększ tekst

PiS ma znakomity program, ma rozpisane projekty ustaw i ma także dobrych ludzi, którzy będą w stanie to wdrożyć z pożytkiem dla kraju - mówił w programie "Pierwsze czytanie" na antenie TVP Info Grzegorz Bierecki, senator z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Zdaniem Biereckiego po ewentualnych wygranych wyborach, PiS pokaże, że potrafi rządzić strategicznie i odpowiedzialnie. Gwarantem tego jest w jego opinii Jarosław Kaczyński.

Premier Jarosław Kaczyński ma ogromne doświadczenie i ma także przemyślaną Polskę. To jest człowiek, który ma bardzo usystematyzowany, precyzyjny plan dla kraju. To nie jest człowiek, który od poniedziałku do soboty zmienia w kluczowych kwestiach zdanie. To nie jest człowiek, który nagle wyjdzie w Krynicy i powie, że w przyszłym roku będziemy mieli euro. To jest człowiek, który waży swoje słowa i rozumie skutki tych słów

- mówi senator PiS.

Bierecki tłumaczył też, czym powinien zająć się kolejny rząd. Wykazał przy tym ogromne zaniedbania w dziedzinie gospodarki i budżetu państwa, za jakie odpowiedzialny jest gabinet Donalda Tuska.

Najważniejszą rzeczą, którą trzeba się zająć to jest kwestia rosnącego zadłużenia Polski. Rytm życia gospodarczego w Polsce coraz bardziej uzależniony jest od terminów zapadalności czy płatności obligacji, które rząd Polski, czy wcześniej minister Rostowski przez ostatnie 6 lat, w wielkiej ilości wyemitował. Każdy rząd musi się tym zająć i to jest rzecz najpilniejsza

- przekonuje polityk.

Senator PiS zwrócił również uwagę na politykę prowadzoną przez banki. Podkreślił, że sporym problemem dla naszego kraju jest fakt, że większość tych instytucji, które działają w Polsce, ma kapitał zagraniczny.

Bank to są klienci i pieniądze, które w środku ci klienci położyli. Wartość tych banków zagranicznych zależy od tego, że Polacy trzymają w nich swoje pieniądze, że polskie przedsiębiorstwa trzymają w nich swoje pieniądze, i że chcą dawać im zarobić. Jeśli Polacy zdecydują się przenieść swoje pieniądze do innych banków, do krajowych instytucji finansowych, to cóż będą warte te banki zagraniczne?

- mówi.

Bierecki skrytykował również uprzywilejowaną pozycję, jaką - w jego opinii - mają zagraniczne instytucje w naszym kraju:

Zagraniczne instytucje są w Polsce dlatego, że otrzymują tutaj nieproporcjonalnie wysokie korzyści wobec tego, co przynoszą do Polski. To są goście w naszym kraju. Oni są gośćmi na naszym rynku finansowym

- przekonywał.

Cała rozmowa do przeczytania i obejrzenia na stronach TVP, polecamy.

wPolityce.pl / svl

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze