Informacje

fot. Internet
fot. Internet

Kim jest zatrzymany w sprawie podsłuchów biznesmen? To jeden z najbogatszych Polaków

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 25 czerwca 2014
  • 09:12
  • 2
  • Tagi: afera biznes eksport gazeta gospodarka ludzie prasa
  • Powiększ tekst

Kim jest zatrzymany w aferze podsłuchowej biznesmen? To Marek Falenta - jeden z najbogatszych Polaków.

Dymisji nie będzie, ale zatrzymania "osób powiązanych" z nagranymi rozmowami - są. Jedną z nich jest Marek Falenta. Polski biznesmen i jeden z najzamożniejszych ludzi w kraju. Adwokaci Falenty twierdzą, że Falenta nie ma z podsłuchami nic wspólnego. Śledczy twierdzą, że interesy Falenty na wschodzie mogą wskazywać na jego powiązania z rosyjskimi spec-służbami.

Falenta to przedsiębiorca związany z branżą węglową. Ma 40 proc. udziałów w spółce Składy Węgla, największego dystrybutora tego surowca. Według nieoficjalnych informacji mógł się poczuć pokrzywdzony przez rząd, bo kilka tygodni temu działania prokuratury doprowadziły do zatrzymań w spółce i całkowicie sparaliżowały jej działalność, co Falencie przyniosło gigantyczne straty. Biznesmen od początku funkcjonowania spółki robił interesy z Rosjanami.

Część prasy wskazuje na rzekome powiązania Falenty z mafią węglową.

Nazwisko biznesmena łączy się w aferze z Łukaszem N., menedżerem restauracji Sowa i Przyjaciele, któremu śledczy postawili już zarzuty. Menedżer pracował w należącej do Falenty firmie Electus.

Czy Falenta naprawdę ma cokolwiek wspólnego z podsłuchami? A może to okazja do załatwienia kolejnych porachunków na linii rząd - biznes?

Super Express/ as/

Komentarze