Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Ceny ropy rosną w Nowym Jorku

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 17 lutego 2015, 14:40

  • 2
  • Powiększ tekst

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną w reakcji na oceny OPEC, że na rynkach możliwe jest podtrzymanie wyższych notowań - wskazują maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na marzec, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 53,19 USD, po zwyżce o 41 centów.

Brent w dostawach na kwiecień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 74 centy do 62,14 USD za baryłkę.

Przedstawiciel sektora naftowego Kataru Mohammed bin Saleh Al Sada ocenił w poniedziałek, że są powody do optymizmu z powodu rosnących cen ropy w ciągu ostatnich 2 tygodni i że ten trend jest możliwy do podtrzymania.

"Ceny Brent są blisko 62 dolarów za baryłkę i to jest powodem do optymizmu" - powiedział Al Sada podczas dorocznego spotkania Mesaieed Petrochemical Holding Co.

David Lennox, analityk rynku surowców w Fat Prophets w Sydney, zwraca uwagę, że informacje o planowanym zmniejszaniu produkcji ropy wspierają notowania surowca.

"Są prognozy dotyczące niższej produkcji ropy do końca 2015 r., szczególnie w krajach poza USA, i to położyło kres spadkom cen ropy" - mówi Lennox.

W poniedziałek w USA nie było handlu na parkiecie z powodu świątecznej przerwy związanej z Dniem Prezydenta. Transakcje z tego dnia zostaną zaksięgowane na wtorek.

W poniedziałek Brent w Londynie staniała o 12 centów do 61,40 USD/b.

PAP/ as/

Powiązane tematy

Komentarze