Informacje

fot. www.freeimages.com
fot. www.freeimages.com

Papież: zatrudnianie pracowników na czarno to grzech

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 20 lutego 2015, 12:49

  • 6
  • Powiększ tekst

Papież Franciszek nazwał w piątek zatrudnianie ludzi na czarno grzechem i potępił pracodawców, którzy tak postępują. Podczas mszy w Domu Świętej Marty skrytykował tych, którzy przekazują pieniądze na Kościół i jednocześnie źle traktują swych pracowników.

"Zwłaszcza w czasie Wielkiego Postu chrześcijanie muszą z konsekwencją żyć zarówno miłością do Boga, jak i miłością do bliźniego, one są jednością" - podkreślił papież Franciszek, którego słowa przytoczyło Radio Watykańskie.

Papież wskazał, że nie pości ten, kto nie je mięsa, a przy tym kłóci się z pracownikami i ich wykorzystuje. Jezus potępiał faryzeuszy za to, że przestrzegali „zewnętrznych zakazów”, ale „bez prawdy w sercu” - dodał.

“Nie można powiedzieć: +ja przestrzegam tylko trzech pierwszych przykazań, a inne mniej lub więcej+” - zauważył Franciszek. „Jeśli ktoś chodzi na mszę w każdą niedzielę i przystępuje do komunii, można go zapytać: +a jakie są twoje relacje z twoimi pracownikami? Zatrudniasz ich na czarno? Płacisz im sprawiedliwą pensję? Odprowadzasz składkę emerytalną i zdrowotną?+” - powiedział papież.

PAP, sek

Powiązane tematy

Komentarze