Informacje

fot. Facebook
fot. Facebook

Janusz Piechociński: "Środki przeznaczone na badania i rozwój będą aplikowane przez przedsiębiorców"

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 29 października 2015, 07:45

  • 0
  • Powiększ tekst

W dniu 24 października w Warszawie miała miejsce Gala konkursu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców organizowana już po raz 18 przez Warszawską Izbę Przedsiębiorców.

Jak powiedział uczestnik wydarzenia – wiceprezes Rady Ministrów i Minister Gospodarki Janusz Piechociński, rolą władz jest docenienie osób, które tworzą miejsca pracy oraz promują swoje produkty i usługi na rynkach zagranicznych, jednocześnie w sposób najbardziej praktyczny zmieniając oblicze polskiej gospodarki. Zdaniem Ministra wyróżnienie w tego typu konkursach jest potwierdzeniem potencjału i zdolności konkurencyjnej danej firmy, wpływa także na budowanie zaufania konsumentów oraz siły marki.

– Przykładem rządowego wsparcia dla przedsiębiorców jest program De Minimis, który zakłada przekazanie zrzeszonym firmom do 80 tysięcy złotych dotacji na udział w misjach promocyjnych, takich jak wystawy czy ekspozycje. Istotną kwestią jest również budowa szkolnictwa zawodowego w każdym wymiarze przez doszkalanie w Zespołach Doskonalenia Zawodowego oraz nowych kierunków na Politechnikach. Polska już wkrótce będzie również dysponować miliardem złotych, który zostanie przeznaczony na szkolenie i doszkalanie pracowników bezpośrednio w firmach, a bezrobotni będą trafiać do urzędu pracy pośrednio przez przedsiębiorców. Również środki przeznaczone na badania i rozwój będą aplikowane przez przedsiębiorców, którzy następnie będą wyszukiwać wykonawców badań w postaci grup naukowców i instytutów – opisuje Piechociński.

eNewsroom.pl/ as/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze