Informacje

fot. www.freeimages.com
fot. www.freeimages.com

Teraz już trójstronnie o kredytach frankowych

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 2 grudnia 2015, 19:41

  • 21
  • Powiększ tekst

„Frankowicze” i Kancelaria Prezydenta RP od 2 grudnia razem z przedstawicielami rządu pracują teraz razem nad rozwiązaniem sprawy walutowych kredytów hipotecznych – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP. Znalezienie rozwiązania tego problemu obiecała w kampanii wyborczej Andrzej Duda.

Kancelaria Prezydenta RP przekazała wieczorem na stronie internetowej komunikat o tym, że „kontynuuje prace nad regulacją mającą na celu systemowe rozwiązanie problemu tzw. kredytów indeksowanych i denominowanych do walut obcych. Analizy pokazują, że ryzyka te obciążają zarówno indywidulanych klientów, jak i cały system finansowy. Dlatego przygotowywane rozwiązanie musi być wypracowane odpowiedzialnie i z troską tak o obywateli borykających się z problemami w spłacie kredytów, jak i o stabilność finansową w Polsce.”

Zespół utworzony w Kancelarii Prezydenta RP, którego zadaniem jest praca nad regulacją, został poszerzony o przedstawicieli rządu. Przedstawiciele kredytobiorców w zespole przedstawiają uwagi do projektu oraz własne propozycje rozwiązań.

”Stronom pracującym nad koncepcją regulacji zależy na szybkiej jej finalizacji. Zgadzają się one jednak, że nadmierny nacisk na szybkość pracy może mieć negatywny wpływ na jakość unormowań. Projekt zostanie poddany całościowej ocenie tak opinii publicznej, rynku finansowego, jak i właściwych instytucji państwa. Kluczowe jest pozyskanie pełnego obrazu skutków regulacji. Zatem dalsze prace zespołu będą prowadzone z uwzględnieniem potrzeby pilności działań, ale również odpowiedzialności za konsekwencje społeczno-gospodarcze wprowadzenia w życie ustawy” - czytamy w komunikacie.

Sek

Powiązane tematy

Komentarze