Informacje

fot. Pixabay.com
fot. Pixabay.com

Ubezpieczenie od ryzyka terroryzmu coraz bardziej popularne

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 19 lipca 2016, 16:12

    Aktualizacja: 19 lipca 2016, 16:13

  • 0
  • Powiększ tekst

Liczba ognisk zapalnych na całym świecie – w tym konfliktów zbrojnych i zamachów – stale rośnie. Po ostatnich wydarzeniach w Nicei czy w listopadzie zeszłego roku w Paryżu, rośnie odczuwany przez społeczeństwo strach przed terroryzmem. Choć Polska jest krajem, który nie doświadczył do tej pory aktów terroru, firmy ubezpieczeniowe odnotowują coraz więcej zapytań o ubezpieczenia w tym zakresie.

W skutek ostatnich tragicznych wydarzeń w Nicei oraz zeszłorocznych aktów terroru w listopadzie w Paryżu i Saint-Denis we Francji, rośnie poczucie zagrożenia zamachem terrorystycznym wśród społeczeństwa. Jak się okazuje, firmy ubezpieczeniowe otrzymują coraz więcej zapytań o możliwość wykupienia ubezpieczenia od ryzyka terroryzmu. Przygotowywane przez biura oferty są adresowane zarówno do klientów korporacyjnych, którzy chcą ubezpieczyć swoich pracowników i majątek, jak również do osób prywatnych, w tym podróżnych.

– Jeżeli chodzi o majątek, to na rynku ubezpieczeniowym dostępne są rozwiązania z bardzo dużymi pojemnościami ubezpieczeniowymi, do 250 mln euro na zdarzenie. Kwota ma zapewnić przedsiębiorcy, który został dotknięty atakiem terrorystycznym, odtworzenie majątku - mówi Paweł Holnicki-Szulc, dyrektor działu Specialty Lines w firmie AIG.

„Polisy terrorystyczne” mogą dotyczyć również podróżnych. Choć istnieje przekonanie, że biuro podróży organizujące wyjazd do danego kraju oferuje ubezpieczenie i jest pewne, że w miejscu wypoczynku nic wycieczkowiczom nie grozi, rzeczywistość może negatywnie zweryfikować wyobrażenia. Firmy mogą się ubezpieczyć od ryzyka odpowiedzialności cywilnej, nie ponosząc konsekwencji z tytułu wydarzeń na które nie mogły mieć wpływu, a miały miejsce podczas pobytu.

W szerokim spektrum usług agencji ubezpieczeniowych znajdują się także oferty dotyczące uprowadzenia i okupu lub wymuszenia. – Do podmiotów, które ze względu na swój profil branżowy narażone są na podwyższone ryzyko porwania lub wymuszenia, należą spółki z branży paliwowej i naftowej, wydobywczej, medialnej, zbrojeniowej i obronnej, a także organizacje rządowe i pozarządowe. To właśnie one są najbardziej zainteresowane ubezpieczaniem swoich pracowników od tego typu ryzyka – tłumaczy Marta Paluszek, Financial Institutions Practice Leader w Dziale Ubezpieczeń Financial Lines.

Możliwość wykupienia takiego ubezpieczenia mają członkowie zarządu i rady nadzorczych, pracownicy spółki lub danej organizacji, a także ich najbliżsi, jak również obejmuje ono gości przebywających w obiektach należących do danej firmy.

newsrm.pl/nb

Czytaj także: Europejscy producenci samochodów dogadywali między sobą ceny. Dostaną najwyższą w historii karę!

Powiązane tematy

Komentarze