Informacje

Jean-Claude Juncker, fot. Foter.com/euranet_plus/CC BY-SA
Jean-Claude Juncker, fot. Foter.com/euranet_plus/CC BY-SA

Szef KE: myślałem, że Brytyjczycy przygotowali się na Brexit. Tak jednak nie jest

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano · 25 lipca 2016, 09:56

  • 1
  • Tagi: Brexit gospodarka Jean-Claude Juncker Komisja Europejska polityka Theresa May Unia Europejska Wielka Brytania
  • Powiększ tekst

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker oświadczył, że nie ma ostatecznego terminu, w którym Wielka Brytania powinna rozpocząć rozmowy z Unią Europejską w sprawie wyjścia ze Wspólnoty.

Nowa szefowa rządu brytyjskiego Theresa May powiedziała niedawno Junckerowi, że ma nadzieję na pozytywne rozmowy z UE sprawie Brexitu, ale potrzebuje czasu na ich przygotowanie.

W poniedziałek Juncker oznajmił w wywiadzie dla telewizji France 2, że nie ma ostatecznego terminu początku rozmów, gdyż art. 50 unijnego traktatu, w którym jest mowa o procedurach wyjścia z UE, może być uruchomiony w tym wypadku tylko przez Wielką Brytanię.

"Wolałbym, aby Zjednoczone Królestwo zaprezentowało nam swój list rezygnacyjny, że tak powiem, najszybciej jak to możliwe, gdyż myślałem, że Brytyjczycy, zwłaszcza ci, którzy chcieli opuszczenia UE, przygotowali się na taką możliwość" - powiedział Juncker. Dodał, że tak jednak nie jest i brytyjski rząd będzie potrzebował kilku miesięcy na przygotowanie swego stanowiska.

(PAP)

Czytaj także: Tam, gdzie rosną pieniądze SKOK Wołomin...

Komentarze