Informacje

Fot. PAP/EPA/KOCA SULEJMANOVIC
Fot. PAP/EPA/KOCA SULEJMANOVIC

Viktor Orban człowiekiem roku na Forum Ekonomicznym w Krynicy? Wszystko na to wskazuje

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 6 września 2016, 15:09

    Aktualizacja: 6 września 2016, 15:10

  • 0
  • Powiększ tekst

Ta informacja nie ma jeszcze statusu oficjalnej, ale wszystko wskazuje na to, że nagrodę pt. Człowiek Roku na Forum Ekonomicznym w Krynicy odbierze premier Węgier Viktor Orban.

Wszystko wskazuje na to, że nagrodę, która w ubiegłym roku trafiła w ręce Jarosława Kaczyńskiego, w tym roku otrzyma Vitkor Orban. Według nieoficjalnych źródeł premier Węgier podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy prawdopodobnie zostanie określony mianem Człowieka Roku.

Jak co roku, prestiżową nagrodę przyznaje kapituła złożona z członków 33-osobowej Rady Programowej Forum Ekonomicznego, w której zasiadają m.in.: Aleksander Kwaśniewski, Piotr Gliński, Marek Kuchciński, Władysław Kosiniak-Kamysz, Rafał Trzaskowski, Maciej Łopiński oraz Dawid Jackiewicz.

– Nagroda dla człowieka roku jest przyznawana autonomicznie przez kapitułę większością głosów. Otrzymują ją ludzie, którzy w ciągu ostatniego roku mogą się pochwalić znaczącymi osiągnięciami – mówi Katarzyna Grabka z Instytutu Studiów Wschodnich, który organizuje Forum Ekonomiczne w Krynicy.

/onet

>> Czytaj również: Krynica 2016: nasza relacja z Forum Ekonomicznego

Powiązane tematy

Komentarze