Informacje

fot. Wikimedia Commons
fot. Wikimedia Commons

Kto będzie doradzał Donaldowi Trumpowi? Elon Musk i twórca Ubera

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano · 14 grudnia 2016, 16:50

  • 3
  • Tagi: Donald Trump Elon Musk gospodarka ludzie Uber USA
  • Powiększ tekst

Nominacje prezydenta-elekta USA są coraz bardziej ciekawe. Teraz dowiedzieliśmy się kto doradza przyszłemu przywódcy Stanów Zjednoczonych w kwestiach biznesu i technologii.

To dwie znane postacie - Elon Musk, szef Tesli oraz Travis Kalanick, twórca i szef Ubera.

Komentatorzy nie kryją zaskoczenia. Obaj przedsiębiorcy mają doradzać Donaldowi Trumpowi jeśli chodzi o dalszy rozwój technologii, innowacje oraz gospodarkę internetową. Entuzjazmu z kolei nie kryją uczeni zajmujący się astronomią i astrofizyką. Elon Musk jest też bowiem liderem programu SpaceX a także zapowiedzianego w tym roku programu załogowej wyprawy na Marsa. Musk jest nie tylko jednym z najbardziej znanych innowatorów na polu kosmicznych technologii ale i wizjonerem, gdy chodzi o kwestię kolonizacji innych planet, w tym naszego najbliższego, planetarnego sąsiada - Marsa.

Dziennikarze The Washington Post dowiedzieli się nieoficjalnie, iż Donald Trump rozmawiał z oboma przedsiębiorcami w tym tygodniu i będą oni członkami

Decyzja o wybraniu Muska na jednego z doradców szczególnie zaskakuje, bowiem był on krytyczny wobec Donalda Trumpa podczas kampanii wyborczej. Mimo to prezydent-elekt zdecydował się zaprosić szefa Tesli.

The Washington Post/ as/

Komentarze