Informacje

W Toruniu o odpowiedzialności przedsiębiorców za Polskę

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 4 lutego 2017, 12:10

  • 0
  • Powiększ tekst

Konferencja gospodarcza "Odpowiedzialność przedsiębiorców za Polskę" w sobotę rozpoczęła się w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. O różnych aspektach zagadnienia będą mówić politycy i szefowie dużych spółek.

Gospodarz konferencji o. Tadeusz Rydzyk powitał uczestników, a szczególnie prezesa Prawa i Sprawiedliwości, byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego.

Trzeba wiedzieć kto jest kto, co jest kto i prawdę trzeba zawsze głosić. W Polsce by tej nadziei, która jest, nie byłoby też, gdyby nie pan prezes Kaczyński - mówił.

Pierwszy w debacie o odpowiedzialności przedsiębiorców za kraj zabrał Jarosław Kaczyński.

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki przedstawi referat "Polityka rozwoju - koniec z podziałem na Polskę A i Polskę B", a przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów, minister Henryk Kowalczyk zaprezentuje wystąpienie "Budowa majątku narodowego przez spółki Skarbu Państwa".

Wśród zaproszonych na konferencję prelegentów są również prezesi PKN Orlen - Wojciech Jasiński i PKO Banku Polskiego - Zbigniew Jagiełło oraz wiceprezesi BOŚ Banku - Anna Milewska i PZU – Andrzej Jaworski. W swoich wystąpieniach podejmą kwestie odpowiedzialności przedsiębiorców, odnoszące się do specyfiki ich firm.

Organizatorem konferencji są Instytut im. św. Jana Pawła II "Pamięć i Tożsamość" przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej.

PAP, MS

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze