Informacje

POLSKA NA HANNOVER MESSE 2017 Na targach 20 polskich startupów

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 22 kwietnia 2017, 15:51

    Aktualizacja: 22 kwietnia 2017, 16:07

  • 0
  • Powiększ tekst

W Hanowerze (Niemcy), podczas Międzynarodowych Targów Technologii, Innowacji i Automatyki w Przemyśle, zaprezentuje się 20 młodych, innowacyjnych podmiotów z Polski - poinformował PKN Orlen, jeden ze strategicznych partnerów udziału naszego kraju w Hannover Messe 2017.

Targi te, największe tego typu na świecie, odbywać się będą od 24 do 28 kwietnia. Polska, kraj partnerski wydarzenia, będzie miała tam dwa stoiska, na których zaprezentuje się ok. 200 podmiotów z nowatorskimi technologiami i produktami.

W ramach naszego zaangażowania w targi Hannover Messe, wspieramy ekspozycję najlepszych polskich technologicznych startupów Young Tech Enterprises - Cluster Park, bowiem szans na rozwój krajowej gospodarki upatrujemy we współpracy z młodymi innowacyjnymi firmami - podkreślił PKN Orlen, odpowiadając na pytania PAP, dotyczące udziału tej spółki w wydarzeniach Hannover Messe 2017.

To niepowtarzalna okazja, aby pokazać nowoczesne i dynamiczne oblicze naszego kraju, ale również element budowy kultury organizacyjnej koncernu sprzyjającej innowacyjności, która zakłada między innymi intensywne wsparcie dla środowiska startupów, również poza granicami Polski - zaznaczył PKN Orlen.

Według płockiego koncernu, podczas Hannover Messe 2017 w gronie 20 polskich innowacyjnych podmiotów znajdą się trzy, które w ramach "Start-upy w Pałacu", wspólnego projektu Kancelarii Prezydenta RP i Fundacji Startup Poland, otrzymały w marcu nagrodę Ministra Rozwoju i Finansów, bezpłatny udział w targach w Hanowerze i udostępnienie powierzchni wystawienniczej.

Jak informował wcześniej resort, są to: XTPL - spółka technologiczna, rozwijająca chronioną patentem technologię druku ultracienkich linii przewodzących, HussarTech - startup zajmujący się komercyjnym zastosowaniem hybrydowego materiału o właściwościach bakteriobójczych, grzybobójczych i antywirusowych, a także Billon Group - firma technologiczna, która stworzyła pierwszy na świecie system pieniądza elektronicznego, umożliwiający obrót walutami zgodnie z obowiązującymi regulacjami, bez ograniczeń czasu i miejsca.

PKN Orlen podał, że na polskiej innowacyjnej ekspozycji w Hanowerze zaprezentują się także: Immunity Systems, Medicalbay, NOA, EuroLoop, Hyper Poland, GeniCore, PickPack, Nowak Innovations, Nanores, Reliability Solutions, a także SmartTech, Husarion, One Meter, OMNI3D, IC Solutions, ZenCard oraz Startup Poland.

Jesteśmy świadkami czwartej rewolucji przemysłowej, która zmienia dotychczasowy sposób myślenia o produktach i usługach istotnych dla funkcjonowania globalnych gospodarek. Udział Polski jako kraju partnerskiego w największych i najważniejszych targach przemysłowych na świecie, Hannover Messe, to bez wątpienia dowód na to, że polscy przedsiębiorcy biorą aktywny udział w kształtowaniu przemysłu przyszłości - podkreślił płocki koncern.

PKN Orlen, deklarując wsparcie dla polskich startupów, przypomniał, że przykładem prowadzonych w tym zakresie działań jest uruchomienie przez tę spółką pod koniec 2016 r. serwisu "Innowacje, Startupy", gdzie m.in. można zgłaszać propozycje nowatorskich rozwiązań w kluczowych obszarach działalności płockiego koncernu, jak np. energetyka, marketing czy sprzedaż.

W pierwszych miesiącach funkcjonowania platformy wpłynęło do nas kilkanaście ciekawych zgłoszeń, które były analizowane pod kątem potencjału przez naszych ekspertów. Nie możemy zdradzić szczegółów, ale część ze zgłoszonych pomysłów została pozytywnie zweryfikowana – zaznaczyła spółka.

Jak zapowiedział PKN Orlen, plany na kolejne lata zakładają tam "intensyfikację działań w kierunku tzw. scoutingu", czyli aktywnego wyszukiwania startupów, z którym spółka ta, jak sama podkreśla, "wiąże duże nadzieje, zarówno w zakresie potencjalnych szans rozwoju dla samego koncernu, jak i wsparcia innowacyjności i przedsiębiorczości całego kraju".

Na podst. PAP

Powiązane tematy

Komentarze