Informacje

Źródło: Alior Bank/ Filip Gorczyca
Źródło: Alior Bank/ Filip Gorczyca

Alior Bank wyemituje obligacje o wartości 250 mln zł

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 28 lipca 2017, 11:03

  • 0
  • Powiększ tekst

Chociaż polski rynek obligacji korporacyjnych wciąż jest na etapie rozwoju, to istnieją firmy, które regularnie przyciągają uwagę inwestorów. 25 lipca br. Alior Bank zdecydował o kolejnej emisji obligacji i zdołał zebrać deklaracje na ponad 400 milionów złotych, czyli ponad 150 milionów więcej niż jej planowana wartość. Dodatkowo uzyskał rekordowo niską marżę – zaledwie 1,19 proc.

Niepubliczna emisja realizowana przez Alior Bank będzie obejmowała 3-letnie niezabezpieczone obligacje zwykłe serii J. Jej łączna wartość wyniesie do 250 mln zł i będzie to trzecia pod względem wielkości emisja w dotychczasowej historii banku. Jej termin został wyznaczony na 11 sierpnia 2017 roku, a dzień wykupu obligacji nastąpi 11 sierpnia 2020 r. Oprocentowanie obligacji będzie zmienne, oparte o stawkę referencyjną WIBOR 6M powiększoną o marżę w wysokości 1,19%.

Emisja obligacji zwykłych pozwoli bankowi na dywersyfikację długoterminowych źródeł finansowania, w korzystnej cenie potwierdzającej coraz lepsze postrzeganie Alior Banku przez rynek. Duże zainteresowanie i wysoki deklarowany popyt ze strony potencjalnych inwestorów zgłaszany w procesie budowy księgi popytu pozwoliły na ustalenie marży na poziomie 1,19% - najniższym historycznie poziomie jeśli chodzi o dotychczas przeprowadzone emisje obligacji Alior Banku – powiedział Filip Gorczyca, Wiceprezes Zarządu Alior Banku odpowiedzialny za Pion Finansów.

Proces budowy księgi popytu, który zakończył się 24 lipca br., przeprowadzony został przez Dział Emisji Długu Alior Banku. Łączny popyt na obligacje Alior Banku zadeklarowany przez potencjalnych inwestorów przekroczył poziom 400 mln złotych. To nie pierwszy projekt emisji obligacji własnych, za który odpowiadał Dział Emisji Długu Alior Banku. W 2016 r. Alior Bank +otrzymał nagrodę CEE Capital Markets, w kategorii Bond Listing Deal za przeprowadzenie publicznych emisji obligacji własnych o łącznej wartości 220 mln zł, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza inwestorów detalicznych.

Alior Bank planuje wprowadzenie obligacji do notowań na rynku ASO Catalyst prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. lub BondSpot S.A.

Powiązane tematy

Komentarze