W USA spadło bezrobocie a produkcja przemysłowa bez zmian
Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA spadła o 15 tys. wobec poprzedniego tygodnia i wyniosła 320 tys. - poinformował Departament Pracy USA.
Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 335 tys.
Liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku wyniosła 2,969 mln w tygodniu, który skończył się 3 sierpnia - podał Departament Pracy. Tutaj analitycy spodziewali się 3 mln osób.
Z kolei produkcja przemysłowa w USA w lipcu 2013 r. pozostała bez zmian miesiąc do miesiąca, w czerwcu wskaźnik wzrósł o 0,2 proc. mdm - podała Rezerwa Federalna (Fed).
Analitycy spodziewali się wzrostu produkcji przemysłowej o 0,3 proc. mdm.
Wykorzystanie mocy produkcyjnych amerykańskich firm wyniosło w lipcu 77,6 proc., wobec 77,7 proc. w poprzednim miesiącu, po korekcie.
Analitycy oczekiwali w lipcu wyniku 77,9 proc.
(PAP)
----------------------------------------------------
----------------------------------------------------
Kup książkę wSklepiku.pl!
autor:Charles C.Mann
Charles C. Mann przedstawia wyniki badań archeologicznych ostatnich dziesięcioleci. Wnioski są zaskakujące. W chwili przybycia Kolumba na Hispaniolę w Amerykach żyło więcej ludzi niż w Europie; największe, blisko milionowe miasto Tenochtitlan miało sprawne wodociągi, ogrody botaniczne i nieskazitelnie czyste ulice - czym nie mogła się poszczycić żadna ze stolic Starego Świata; indiańscy rolnicy wyhodowali kukurydzę ze zwykłego chwastu i potrafili prowadzić uprawy w tropikalnej dżungli bez jej niszczenia (sztuka dziś nieosiągalna); matematyka, astronomia i pismo były w Mezoameryce rozwinięte nie gorzej niż u Sumerów. Nowy Świat nie był ostoją pierwotnej przyrody ani pustkowiem, ale w znacznej mierze krajem przeobrażonym przez człowieka.