Eriksen na noszach opuszcza murawę / autor: PAP/EPA/Stuart Franklin / POOL

EURO 2020: Reanimacja Eriksena, zawodnik w stabilnym stanie

• Opublikowano: 12 czerwca 2021, 19:10

Aktualizacja: 12 czerwca 2021, 20:49

• 1
  • Powiększ tekst

Mecz mistrzostw Europy Dania - Finlandia w Kopenhadze został przerwany po nagłym zasłabnięciu piłkarza gospodarzy Christiana Eriksena

29-letni zawodnik Interu Mediolan był długo reanimowany na murawie, a potem zniesiono go na noszach. Ratownikom asystowali pozostali reprezentanci Danii.

Do zdarzenia doszło około 43. minuty spotkania przy stanie 0:0. Eriksen bez żadnego kontaktu upadł na boisko i od razu stracił przytomność.

Eriksen żyje

Duńska telewizja DR1 podała, że piłkarz Christian Eriksen żyje, ale powołuje się na relację kibica, który znajduje się na stadionie w Kopenhadze. 29-letni reprezentant Danii zasłabł w trakcie meczu grupowego mistrzostw Europy z Finlandią. Był długo reanimowany na boisku..

Z nieoficjalnych informacji wynika, że po tym jak został zniesiony z boiska na noszach przetransportowano go karetką do szpitala.

Telewizja pokazała, jak ratownicy wykonują masaż serca. Wokół piłkarza i służb medycznych ustawili się pozostali reprezentanci Danii. Wielu z nich miało łzy w oczach, inni się modlili. Na trybunach zapadła cisza. Na murawę wpuszczono także partnerkę Eriksena, która natychmiast znalazła się w ramionach innych piłkarzy.

Po około dziesięciu minutach reanimacji do szatni zeszli Finowie. Duńczycy otoczyli ratowników, którzy znosili Eriksena na noszach.

Na zdjęciu jednego z fotografów, które obiegło internet, widać, jakby Eriksen podniósł na noszach rękę. To oznaczałoby, że odzyskał przytomność. Nikt oficjalnie tej informacji nie potwierdza.

Mecz piłkarskich mistrzostw Europy Dania - Finlandia zostanie wznowiony o 20.30.