
10 tys. dolarów za kartę do gry - Magic: The Gathering
Można zarabiać na sztuce, handlu whisky czy komiksach. Ale czy myśleli Państwo, że można zarobić też na kartach do gry? Tak, można! I to duże pieniądze!
Magic: The Gathering jest najpopularniejszą kolekcjonerską grą karcianą na świecie. Czym są kolekcjonerskie gry karciane? Wyjaśniamy - to gry, w których korzystamy ze specjalnych kart. Każda z nich ma napisane jakieś polecenie, które wpływa na rozgrywkę. Nie jest to więc klasyczny poker, a raczej cała oddzielna rodzina gier, które z klasycznym pierwowzorem łączy tylko jeden element - karty.
A karty w Magic: The Gathering są rozmaite i dzielą się już na setki tysięcy rodzajów. Sama gra powstała w 1993 roku gdy nauczyciel matematyki pojawił się w małej firmie z pomysłem na grę karcianą. W tym samym roku zaprezentowano grę jako Magic: The Gathering. Obecnie gra ma już wiele edycji i jest zarówno kulturowym jak i finansowym sukcesem.
Ale przejdźmy do najciekawszego - kart. Ile można zarobić za jeden kawałek papieru? Nawet 10 tys. dolarów!
Oto najdroższe karty:
Black Lotus
Wśród graczy Magic karta-legenda. Black Lotus pojawił się w pierwszej edycji gry (Alpha) i jeśli jesteście posiadaczem nieuszkodzonej Black Lotus z tej edycji to macie w ręku 10 tys. dolarów - za tyle sprzedano ostatnio ten egzemplarz podczas aukcji.
Time Walk
Kolejna ciekawa karta, pozwalającą powtórzyć turę. Jeśli macie ją w domu to możecie za nieuszkodzoną otrzymać kwotę 500 dolarów. Mało? Cóż - jeśli posiadacie kartę z edycji Beta to trzymacie w ręku już 700 dolarów. A gdyby tak okazało się, że macie kartę z edycji Alpha (na razie żadna z takich nie wypłynęła) to cenę moglibyście negocjować praktycznie dowolną.
Karty z cyklu Mox
Mox Pearl, Mox Ruby, Mox Jet, Mox Emerald lub Mox Sapphire. Bardzo rzadkie katy, które schodzą cenach oscylujących od 300 do 700 dolarów.
Wreszcie najdroższa z najdroższych.
1996 World Champion
Tylko jedna taka karta została wydrukowana a po wszystkim zniszczono jej projekt i płytki druku. Przyznano ją mistrzowi świata w Magic:The Gathering w 1996 roku Tomowi Champhengowi, który sprzedał ją w 2001 roku anonimowemu kolekcjonerowi za cenę 17 500 dolarów. Trudno oszacować jaka jest obecna cena tej karty.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.