
Rośnie sprzedaż detaliczna w Polsce. W strefie euro spadki
Sprzedaż detaliczna w Polsce w lipcu wzrosła o 7,6 proc. rdr, po wzroście o 7,9 proc. rdr w czerwcu - podał Eurostat. W ujęciu miesięcznym sprzedaż wzrosła o 1,5 proc.
Dane roczne zostały skorygowane o liczbę dni roboczych, zaś dane miesięczne są ponadto odsezonowane.
Dane Eurostatu obejmują także najmniejsze firmy, zatrudniające poniżej 10 pracowników, czyli w tym przypadku małe, rodzinne sklepy, ale z kolei nie obejmują sprzedaży samochodów.
Dla porównania sprzedaż detaliczna w strefie euro w lipcu w ujęciu miesiąc do miesiąca, wzrosła o 0,3 proc., a miesiąc wcześniej spadła o 1,0 proc., po korekcie z -1,2 proc. Analitycy spodziewali się mdm +0,4 proc.
Sprzedaż detaliczna rok do roku spadła o 0,9 proc., po -3,2 proc. miesiąc wcześniej, po korekcie z -3,7 proc. Teraz spodziewano się -0,8 proc.
Czytaj też: Prezes PiS: Wspieramy Ukrainę i zwiększamy wydatki na obronność
PAP Biznes/kp
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.