Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Brytyjski rząd rozważa możliwość zerwania współpracy z Rosatomem

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 25 marca 2014, 12:59

  • 0
  • Powiększ tekst

Brytyjski rząd analizuje możliwość anulowania porozumienia o współpracy w zakresie energetyki atomowej z rosyjskim państwowym koncernem Rosatom - poinformował w oświadczeniu skierowanym do parlamentarzystów wiceminister ds. energii Michael Fallon.

Porozumienie pomiędzy Departamentem ds. Energii i Zmian Klimatu (DECC) a Rosatomem zawarte zostało we wrześniu 2013 roku. Przewiduje ono stopniowe dopuszczanie rosyjskiej spółki do inwestycji na brytyjskim rynku.

W 2013 i 2014 roku Rosatom miał szczegółowo przeanalizować sytuację regulacyjną w brytyjskim sektorze atomowym, by ewentualnie w następnym etapie przejść do uzyskania dopuszczenia do użytku na brytyjskim rynku swojego reaktora atomowego WWER.

Michael Fallon poinformował parlamentarzystów, że porozumienie "jest obecnie ponownie analizowane w świetle ostatnich wydarzeń na Ukrainie". Zerwanie umowy mogłoby więc stanowić formę sankcji wobec Rosji.

Rosatom zawarł także osobne porozumienie z brytyjską spółką Rolls Royce w sprawie wspólnych przedsięwzięć na brytyjskim rynku i zagranicą.

(PAP)

mas/ mki/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze