Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Gaz łupkowy: Jest umowa z Chevronem w kwestii wydobycia

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 31 marca 2014
  • 12:39
  • 1
  • Tagi: biznes gaz gaz łupkowy gazociąg gazoport gospodarka PGNiG PGNiG-nie surowce
  • Powiększ tekst

PGNiG podpisał umowę z Chevron Polska Energy Resources, która umożliwi rozpoczęcie pierwszej fazy współpracy między spółkami przy poszukiwaniach gazu z łupków - poinformował PGNiG w dzisiejszym komunikacie.

PGNIG podał, że przedmiotem współpracy będzie wspólna ocena zasobów gazu z łupków na czterech koncesjach poszukiwawczych w południowo-wschodniej Polsce: Zwierzyniec i Grabowiec (należących do Chevron) oraz Tomaszów Lubelski i Wiszniów-Tarnoszyn (należących do PGNiG).

"Wśród planowanych działań jest między innymi odwiercenie odwiertu poszukiwawczego. Dokładny zakres i harmonogram prac poszukiwawczych ustali komitet techniczny, w skład którego wejdą przedstawiciele obu spółek" - napisano w komunikacie.

PGNiG poinformował, że w przypadku rozpoczęcia kolejnego etapu współpracy, strony umowy przystąpią do dalszych poszukiwań w rejonie koncesji objętych współpracą.

"PGNiG oraz Chevron planują na wszystkich etapach współpracy wspólnie prowadzić poszukiwania oraz ustalać zakres i sposób finansowania prac. Współpraca umożliwi obydwu partnerom obniżenie kosztów, rozłożenie ryzyka oraz przyspieszenie prac poszukiwawczych, a co za tym idzie, procesu szacowania potencjalnych zasobów gazu łupkowego w Polsce" - napisano w komunikacie.

(PAP)

seb/ ana/ pad/

Komentarze