Informacje

Koncert zespołu Budka Suflera podczas koncertu z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą w Atenach, Fot. Michał Koziczyński/Wikipedia
Koncert zespołu Budka Suflera podczas koncertu z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą w Atenach, Fot. Michał Koziczyński/Wikipedia

Koniec Budki Suflera - legendarna kapela twierdzi, że kończy działalność przez internet

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 14 kwietnia 2014, 12:38

    Aktualizacja: 15 kwietnia 2014, 12:57

  • 13
  • Powiększ tekst

To nie jest wesoła wiadomość dla miłośników głosu Krzysztofa Cugowskiego - Budka Suflera kończy działalność. Z jakich powodów? Jak najbardziej ekonomicznych! Członkowie zespołu twierdzą, że wykończył ich internet.

Lider zespołu - Krzysztof Cugowski - w wywiadzie dla portalu lublin.gazeta.pl żali się na spadającą liczbę sprzedanych płyt.

To był ostatni łabędzi śpiew polskiej fonografii, ponieważ już dwa lata później płyta, która teoretycznie mogła osiągnąć podobny wynik komercyjny, sprzedała się tylko w 300 tysiącach egzemplarzy. A później było już tylko gorzej. Doszliśmy do czasów, w których złotą płytę dostaje się za 15 tys. sprzedanych egzemplarzy. Więc krążkiem "Nic nie boli tak jak życie" mamy rekord, który chyba już nigdy przez nikogo nie zostanie pobity. Jeszcze na przełomie wieków sprzedawano pirackie płyty na stadionach, ale skończyło się to wszystko w momencie, gdy pojawił się internet.

Z kolei Romuald Lipko dodaje, iż internet był tym co w jego przekonaniu ostatecznie pogrążyło Budkę Suflera.

15 lat temu nikt nie wiedział, że na całym świecie ludzie kultury, którzy swoją myślą utrzymują świat, zostaną ograbieni przez internet, czyli przez cudo techniki. Generalnie żyjemy w czasach, w których zrezygnowano z płacenia ludziom za ich umiejętności i dobra intelektualne, jakie w nich goszczą. To jest ogłupiały świat, ponieważ zjada własny ogon. Do niczego to nie prowadzi. Skoro bez konsekwencji mogę okraść pana, a pan mnie, to my przestajemy siebie szanować.

Czyli gdyby nie internet Budka Suflera byłaby jak Rolling Stones?

 

lublin.gazeta.pl/ as/

 

 

----------------------------------------------

----------------------------------------------

Do nabycia wSklepiku.pl.

"Twórcy i Ofiary Ery Internetu"

Twórcy i Ofiary Ery Internetu

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze