Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Firmy tracą miliony przez awarie sieci

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 24 czerwca 2014, 12:52

  • 0
  • Powiększ tekst

Mniej niż 20% firm na całym świecie zapewnia obsługę, jakiej oczekują klienci – takie są wnioski płyną z nowego studium przeprowadzonego przez Avaya, światowego lidera w zapewnianiu rozwiązań komunikacyjnych i usług współpracy biznesowej. Badanie pokazuje, że przedsiębiorstwa europejskie pozostają daleko w tyle za swoimi azjatyckimi i amerykańskimi odpowiednikami jeżeli chodzi o nadążanie ze swoimi rzeczywistymi usługami za oczekiwaniami klientów. W ten sposób Europejczycy tracą ogromne sumy nie powiększając swoich zysków.

Pomimo badań, które wykazują silną korelację pomiędzy systemami obsługi klienta a zwiększonymi zyskami, przedsiębiorstwom nie udaje się dostosować swoich systemów na tyle szybko, aby utrzymać satysfakcję swoich klientów na wysokim poziomie.

• 81% firm z solidnymi programami obsługi klienta zwiększyło zyski w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

• 92% konsumentów brytyjskich oraz 61% konsumentów niemieckich raczej wydałoby swoje pieniądze na usługi zapewniane przez firmy, z którymi łatwiej prowadzi się interesy.

• Mimo to mniej niż 1/5 (16%) managerów tak z Wielkiej Brytanii i Niemiec wierzy, że inicjatywy mające na celu polepszenie obsługi klienta znacząco wpływają na satysfakcję z zakupu oraz przywiązanie klienta, a mniej niż połowa przedsiębiorstw w Wielkiej Brytanii (40%) i mniej niż 1/3 w Niemczech (30%) zabiega o to, by ułatwiać życie swoim klientom

Nawet kiedy firmy słuchają, wciąż popełniają błędy • 8 na 10 organizacji w ostatnim roku rozpoczęło projekty, których celem jest ulepszenie obsługi klienta

• Ale 81% wszystkich przedsiębiorstw zawiodło się na podobnych inicjatywach w ciągu ostatnich 3 lat

• Zapewne z tego powodu 66% firm twierdzi, że zmarnowało pieniądze na nieudane programy obsługi klienta – do 750,000 funtów na każdą organizację – a wielu managerów wyższego stopnia nie jest w stanie nawet wyliczyć ile pieniędzy zostało zmarnowanych

• Oprócz zmarnowanych pieniędzy, nieudane projekty poprawienia obsługi klienta oznaczają, że firmy tracą w porównaniu do tych, które potrafią zapewnić wzrost satysfakcji klientów (68%), lojalności (64%), oraz ponownych zakupów (56%), a ten wzrost notują właśnie firmy z solidnymi programami obsługi klienta.

Europa w tyle za resztą świata

Ogólnie firmy europejskie kładą mniejszy nacisk na zarządzanie doświadczeniami klientów. W Chinach i Stanach Zjednoczonych odpowiednio 83% i 73% przedsiębiorstw ma wdrożony program zarządzania klientami, podczas gdy w Indiach wskaźnik ten wynosi 72%. Stanowi to ostry kontrast z firmami europejskimi, z których zaledwie 55% (jeżeli chodzi o przedsiębiorstwa niemieckie i brytyjskie) ma podobne programy. W Indiach ¾ kadry zarządzającej twierdzi, że zarządzanie doświadczeniami klientów jest bardzo ważne. W Stanach Zjednoczonych (59%) oraz Brazylii (59%) większość respondentów także uważa to za bardzo ważne, ale już w Niemczech (33%) oraz Wielkiej Brytanii (39%) zdecydowana mniejszość managerów jest podobnego zdania.

Wybić się

Wyniki badania wskazują, że 31% organizacji, które nie posiadają programu pozwalającego na zarządzanie klientami przypisuje ten brak niedysponowaniu odpowiednimi technologiami. Kolejne 37% respondentów twierdzi, że zarządzanie klientem jest rozproszone i nieskoordynowane. Enhanced Customer Experience Management Portfolio firmy Avaya dostarcza rozwiązań, które pomagają firmom zapewnić kompleksową obsługę swoim klientom i zaoferować im naprawdę poruszające doświadczenie konsumenckie nowej generacji – z lepszymi usługami, zaawansowaną technologią oraz doskonałymi rozwiązaniami dopasowanymi do potrzeb współczesnego klienta.

Avaya

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze