Informacje

fot. Facebook
fot. Facebook

Ewa Kopacz na finał swoich rządów zadłuża Polskę na niebotyczne kwoty: 37 mld 871 mln zł w pół roku

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 24 sierpnia 2015
  • 11:44
  • 16
  • Tagi: budżet dług dług publiczny Ewa Kopacz gospodarka polityka PRL Rząd
  • Powiększ tekst

Platforma Obywatelska odchodzi z przytupem - niestety nie chodzi o jakość rządzenia. Wszystko wskazuje na to, że już za kilka tygodni PO straci władzę, toteż działacze tej partii i rząd Ewy Kopacz zadłużają Polskę na potęgę. Miesięcznie to nawet kilka milionów złotych.

Polska tak zadłużona nie była nawet za rządów Edwarda Gierka. Co więcej - Gierek pieniądze wydawał na rozwój PRL i podniesienie jakości życia mieszkańców. PO wydaje pieniądze głównie na siebie.

Ministerstwo Finansów podało w ubiegłym tygodniu bardzo negatywną informację na temat długu naszego kraju. Okazało się, że w czerwcu rząd Ewy Kopacz powiększył zadłużenie Polski o kolejne 7 mld 569 mln zł (dzienny przyrost wyniósł 252,3 mln zł). Tylko przez pierwsze sześć miesięcy tego roku zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło o gigantyczną kwotę 37 mld 871 mln zł!

Warto zadłużenie porównać z zyskami akcji WOŚP.

Aby lepiej zobrazować skalę wzrostu zadłużenia w pierwszym półroczu b.r. poniżej prezentuje ciekawe, jak mi się wydaje, porównanie - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) z tysiącami wolontariuszy na ulicach i wielką machiną promocyjną podczas tegorocznego finału zebrała łącznie 53,1 mln zł. Aby uzbierać pieniądze, które pokryłyby kwotę o jaką zwiększył się dług naszego kraju od stycznia do czerwca (37,871 mld zł), ekipa Jerzego Owsiaka musiałaby zorganizować... 713 takich finałów!

Odium zadłużenia spadnie na rządy PiS.

niewygodne.info/ as/

Komentarze