Informacje

fot. Facebook
fot. Facebook

Prezydent spotkał się z najwyższymi przedstawicielami chińskiej dyplomacji. Media milczą

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 15 października 2015, 08:41

  • 7
  • Powiększ tekst

Andrzej Duda staje się prawdziwym kreatorem polskiej polityki zagranicznej po kapitulacji rządu. Wczoraj spotkał się z przedstawicielami chińskiej dyplomacji. Czy będzie sojusz Polska-Chiny?

Jak informuje Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda przyjął w środę w Pałacu Prezydenckim Ministra Spraw Zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej Wanga Yi. Rozmowy dotyczyły m.in. Jedwabnego Szlaku i współpracy gospodarczej. Duda i Yi wyrazili zadowolenie z relacji łączących oba kraje i podkreślili gotowość do podjęcia działań, które pogłębią współpracę gospodarczą, kulturalną i naukową. Zarówno strona polska, jak i chińska podkreśliły szanse, jakie dla rozwoju obu państw stwarza projekt "Jednego Pasa Jednego Szlaku".

Do jakich wniosków doszli rozmówcy?

Podczas spotkania poruszono temat związany z przygotowaniami do szczytu krajów Europy Środkowo-Wschodniej z Chinami (16+1), który odbędzie się w listopadzie. Rozmawiano również o sytuacji międzynarodowej w kontekście wydarzeń na Ukrainie i w Syrii, a także o stanowisku Pekinu wobec przygotowań do szczytu klimatycznego w Paryżu w 2016 roku. "Rozmówcy zgodzili się, że obecna sytuacja na świecie wymaga od wszystkich państw gotowości do współpracy w celu znalezienia kompromisowego rozwiązania" - informuje Kancelaria Prezydenta RP.

Telewizja Republika/ as/

Powiązane tematy

Komentarze