Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Wielka zmiana: Teraz to Francuzi chcą emigrować do Polski

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 16 listopada 2015, 09:47

    Aktualizacja: 16 listopada 2015, 12:37

  • 47
  • Powiększ tekst

Okazuje się, że przed nami poważne zmiany - dawniej to z Polski uciekali młodzi ludzie do krajów zachodnich. Teraz, wskutek islamskiej agresji na Europę, jest odwrotnie.

To młodzi Hiszpanie, Anglicy i Francuzi chcą emigrować do naszego kraju.

"Moja ojczyzna od pewnego czasu ma ogromne problemy z imigrantami, to kłopot, z którym kolejne władze nie bardzo umieją sobie poradzić - dziś mamy tego konsekwencje" – ocenia Marc Petit.

Pan Petit jest Francuzem od kilku lat mieszkającym w Polsce. Prowadzi restaurację w Sopocie i jest zadowolony z pobytu w naszym kraju.

"Ostre zamieszki, tzw. bunt przedmieść z 2005 roku, uświadomił nam, że Francja to już nie jest kraj bezpieczny - podjęliśmy decyzję, by wyjechać do Polski. Już wtedy uważałem, że jeszcze kilka lat i dla mojej ojczyzny nadejdą trudne czasy. To, co stało się w styczniu w redakcji „Charlie Hebdo”, to, co wydarzyło się w piątek, to jest wojna" – mówi Francuz.

Planuje też ściągnąć do Polski swoje dzieci.

"We Francji jest już blisko 10 mln muzułmanów. Trudno mówić o integracji. Proporcje zachwiały się, bywa, że to Francuzi muszą dostosować się do tych, którzy są w naszym kraju gośćmi. Francji, którą pamiętam sprzed 40 lat już nie ma. Dlatego wcale nie mam ochoty tam wracać, raczej myślę o tym, by moje dzieci przyjechały do Polski. W Paryżu trwa stan wyjątkowy. Pierwsza taka sytuacja od 1968 roku! Ulice pełne żołnierzy, skąpane we krwi! - to dla Francuzów abstrakcja. To już nie Paryż, to Bejrut" – mówi Petit.

Pan Petit ostrzega Europę - uważa, że nie możemy trwać w uśpieniu, gdy groźni fanatycy chcą zniszczyć kontynent. Czy ktoś wysłucha ostrzeżenia Francuza, który wybrał życie w Polsce?

Dziennik Bałtycki/ Kresy.pl/ as/

Powiązane tematy

Komentarze