Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Prof. Andrzej Sadowski uważa, że rząd powinien ograniczyć biurokrację

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 25 lutego 2016, 07:47

    Aktualizacja: 25 lutego 2016, 08:07

  • 1
  • Powiększ tekst

Przedstawiciele rządu – po stu dniach sprawowania urzędu – twierdzą, że dokonali przełomu w polityce rodzinnej. Jak powiedział Andrzej Sadowski, ekonomista i komentator gospodarczy z Centrum im. A. Smitha,pomimo podjętych działań polska gospodarka, przedsiębiorcy oraz społeczeństwo wciąż oczekują gruntownych przemian w najbliższych tygodniach i miesiącach.

Cały czas obowiązują tysiące szkodliwych przepisów, które sprawiają, że polski przedsiębiorca w ciągu roku traci około dwa miesiące swojego życia na obsługę biurokracji kosztem czasu spędzonego z rodziną i przeznaczonego na prowadzenie własnej firmy.

– Rząd stoi przed szansą na zmianę dotychczasowego status quo i likwidację szkodliwego systemu podatkowego, a nie jego ciągłe uszczelnianie, które nie przyniosło oczekiwanych skutków od ponad 20 lat. Zmiany jakościowe są konieczne, by rząd mógł nadal finansować różne projekty społeczne. Bez radykalnej zmiany w gospodarce trudno mówić o poprawie sytuacji gospodarczej i zmianie na lepsze na terenie całego kraju – ocenia Sadowski.

eNewsroom.pl/ as/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze