Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Europa w poważnym kryzysie

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 4 lutego 2016, 07:37

  • 0
  • Powiększ tekst

Europa od lat pogrążona jest w kryzysie związanym nie tylko z finansami publicznymi, ale również w kryzysie przywództwa politycznego. Jak powiedział Andrzej Sadowski, ekonomista i komentator gospodarczy z Centrum im. A. Smitha, społeczeństwo Wielkiej Brytanii coraz wyraźniej dostrzega fakt, że nie wiadomo kto w UE podejmuje decyzje, zwłaszcza w sytuacji otwarcia granic europejskich dla rzeszy emigrantów ekonomicznych.

– Społeczeństwo Unii Europejskiej uzyskało bardzo wysoki status ekonomiczny w ramach kontynentu i nie chce roztrwonić swojego poziomu dobrobytu na wprowadzenie w życie planu integracji uchodźców, przedstawionego przez niektórych z liderów Komisji Europejskiej i całej Wspólnoty. Na skutek tego coraz większe poparcie zyskują poglądy, aby Wielka Brytania rozluźniła swoje relacje z Unią Europejską lub nawet ją opuściła.

Obywatele dostrzegają, że Unia Europejska zmierza w kierunku coraz większego chaosu. Jest to widoczne na ulicach wielu europejskich miast, gdzie policja przestaje panować nad działaniami niebezpiecznymi dla życia obywateli – ocenia Sadowski.

eNewsroom/ as/

Powiązane tematy

Komentarze