Informacje

26-latek publikuje filmy w internecie – w 2015 roku zarobił na tym ponad 8 mln dolarów

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano · 29 lipca 2016, 13:25

    Aktualizacja · 29 lipca 2016, 13:26

  • 0
  • Tagi: biznes Felix „PewDiePie” Kjellberg internet lifestyle YouTube zarobki
  • Powiększ tekst

Felix „PewDiePie” Kjellberg, czyli najpopularniejszy twórca na YouTube, zarobił w zeszłym roku 8,1 mln dolarów. Taką fortunę zbił nagrywając po prostu śmieszne filmy do internetu.

Ten, kto nadal myśli, że amatorskie nagrywanie filmów na YouTube to tylko dziecinna zabawa, ten jest w ogromnym błędzie. Tak ogromnym, jak fortuna Felixa Kjellberga, który co roku na swojej internetowej działalności zarabia miliony dolarów.

PewDiePie (pod takim pseudonimem Kjellberg publikuje na YouTube) w 2015 roku wygenerował 8,1 mln dolarów zysku operacyjnego. To o więcej o 11 procent niż rok wcześniej, kiedy najpopularniejszy youtuber na świecie zarobił ponad 7 mln dol.

26-letni Felix „PewDiePie” Kjellberg jest Szwedem mieszkającym w Wielkiej Brytanii. Filmy, które publikuje na swoim kanale na YouTube, to przeważnie materiały z gier komputerowych, opatrzone zabawnym komentarzem. Internetową twórczość Kjellberg na stałe śledzi ponad 46,7 mln osób (subskrypcje na YT). Liczba wyświetleń każdego nowego odcinka przekracza zwykle kilka milionów.

/mk /breakit

>> Czytaj również: Allegro idzie na sprzedaż. Kto chce je kupić?

Komentarze